Tiranë Operacion policor i koduar “Stacioni i fundit”, zhvilluar nga Komisariati i Policisë Nr.3. Operacioni për zbardhjen, dokumentimin dhe vënien para përgjegjësisë ligjore të autorëve...
Qeveria britanike njoftoi sot se kishte marrë vendim për të shtyrë prezantimin e buxhetit, parashikuar më 6 nëntor, për shkak të kërkesës së saj për zgjedhje të parakohshme dhe shtyrjes së...
Tiranë Goditet një tjetër rast i shpërndarjes së lëndës narkotike në doza të vogla. Finalizohet nga Komisariati i Policisë Nr 2 në bashkëpunim me Forcën e Posaçme “Shqiponjat”...
Tiranë Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr.4, parandalojnë një ngjarje të rëndë kriminale. Finalizohet operacioni policor i koduar “Selvia”. Vihet në pranga një 22-vjeçar i cili për...
Tiranë Vijojnë kontrollet për parandalimin dhe goditjen e veprimtarisë së kundërligjshme, në fushën e lojërave të fatit. Evidentohet dhe goditet një rast i zhvillimit të lojërave të fatit...
Dëshira për pushtet dhe influencë ka prekur dhe ‘njerëzit e Zotit’. Elvis Naçi imami i xhamisë së Urës së Tabakëve, i njohur tashmë si një ndër personat më me influencë fetare përmes...
Në aeroportin e Rinasit janë kthyer vullnetarisht 120 shtetas shqiptarë, azilkërkues në Francë, të cilët me këtë veprim kanë shmangur penalitetet e mundshme, që rrjedhin nga mosrespektimi i...
Një aksident i rëndë ndodhi gjatë orëve të mbrëmjes në aksin rrugor Tiranë-Elbasan. Mësohet se një automjet është përplasur me një kamion dhe më pas u përfshi nga zjarri. Nga të dhënat,...
Krimet e Rënda kanë dhënë masën e sigurisë “arrest shtëpie” për Petrit Dukin, i cili çau kordonin e policisë me makinë në Shkozë, ku po shembeshin disa banesa. Ngjarja ka ndodhur më 16...
Një person është arrestuar nga policia e Tiranës, pasi akuzohet se ka plagosur një 28-vjeçar. Mësohet se ngjarja ka ndodhur në “Fushë-Mëzez”, ndërsa në pranga ka rënë 33-vjeçari i identifikuar...