Në mbyllje të vitit 2019 Policia Financiare Italiane ka publikuar të dhënat zyrtare mbi pasuritë e konfiskuar tëmafias italiane gjatë 5 viteve të fundit. Sipas autoriteteve italiane nga vitit 2015...
Një pikë karburanti ka shpërthyer pak minuta më parë në kryeqytet ndërsa raportohet paraprakisht se nuk ka njerëz të lënduar veçse dëme të shumta materiale. Ngjarja ka ndodhur në zonën e...
Arian Cani u duk mjaft i kënaqur pak ditë më parë kur prezantoi Sofinë e re. Vajza bukuroshe brune i plotësonte kriteret të gjitha, të paktën kështu u supozua. Moderatori kishte disa javë që...
Një ngjarje e rëndë ka tronditur Britaninë pasi është qëlluar për vdekje me armë zjarri para syve të gruas së tij dhe fëmijës së vogël një shtetas shqiptar. Viktima është identifikuar...
Çorapet ju ndihmojnë që të flini sa më mirë. Ato ngrohin këmbët dhe enët e gjakut në shputa do të zgjerohen dhe kështu truri do marri sinjalin që është koha e gjumit. Disa hulumtime tregojnë...
Himni i BashkimitTeksti nga AsdreniKënduar nga “Banda e Lirisë” Ardhi dita e lirimit,Ditë e bukur e bashkimit,Mblidhuni o shqipëtarë,Qytetarë e katundarë. Këtë ditë të shënuar,Dhe, prej...
Poeti Lasgush Poradeci (1899-1987) ka qenë mjaft i kursyer në vlerësimin e artistëve bashkëkohës që i ka njohur nga afër. Kur dëgjonte këngët e sopranos liriko-dramatiko Tefta Tashko Koço (1910-1947)...
Te gjitha te dhenat per çdo individ qe do studjonte Historine te çojne ne konkluzionin qe ANUNAKET flisnin shqip. Si krijues te Homo Sapiensit ata kane ndihmuar ne evolucionin e Rraces Njerezore. Ata...
WhatsApp ka zbuluar se aplikacioni i tij do të ndalojë së funksionuari në disa prej versioneve Android dhe Iphone, duke filluar që prej 31 Dhjetorit të këtij viti. Ky është aplikacioni i mesazheve...
Masakra e Reçakut, njihet gjithashtu si një nga ngjarjet që ka shënuar kthesë në diplomacinë ndërkombëtare në raport me Serbinë dhe Kosovën, duke u paraprirë proceseve që çuan tek fushata...