Njollat në fytyrë janë një shqetësim i vërtetë për femrat. Zakonisht, zgjidhja e parë janë tretmanet në sallonet e kozmetikës, por kjo kushton. Nganjëherë nuk jemi të vetëdijshëm se përbërësit...
Piktura e vetme e njohur nga mjeshtri holandez në kohën kur ai kishte çrregullime mendore është “pa dyshim” vepër e tij. Pas disa dekadash dyshime, një autoportret i ngrysur u vërtetua si...
Pas Shqipërisë, Greg Rama, djali i kryeministrit Rama ka çelur ekspozitën e tij “Fidem” në Greqi. Ekspozita u hap për publikun në 15 janar në qendrën kulturore Dimitris Hatzis në Janinë...
Nën titullin “Pse ndotja e ajrit është kaq e rrezikshme” New York Times publikoi një artikull autorët e të cilit pretendojnë se ndotja e ajrit nuk është një problem modern dhe thonë se...
NATO ka modernizuar mjetet dhe pajisjet për të rritur zbulueshmërinë e kërcënimeve të shumta. Së fundi Organizata e Traktatit të Atlantikut të Veriut ka prezantuar një dron “spiun”. Ai është...
Investimet publike 2020 do të jenë 5.1% më të larta se një vit më parë, ose rreth 26 miliardë lekë. Sipas autoriteteve, prioritet edhe për këtë vit mbetet financimi i projekteve në vazhdim,...
Kryeministri britanik Boris Johnson u bëri thirrje kritikëve të Huawei-t që të ofrojnë alternativa për prodhuesin e pajisjeve të telekomit kinez, i cili ka një epërsi ndaj konkurrentëve të...
Qeveria shqiptare dhe ligjvënësit në kuvend i kanë ofruar një numër të konsiderueshëm lehtësish zhvillimit të ekonomisë dhe të biznesit në vitin 2020. Ligji është miratuar në Kuvend dhe...
Drejtorja menaxhuese e Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN) Kristalina Georgieva tha se marrëveshja tregtare e fazës së parë midis Kinës dhe SHBA-së do të pakësojë paqartësinë që ka penguar...
Lëvizja Vetëvendosje zyrtarizoi nominimin e Albin Kurtit për kryeministër Këtë vendim Vetëvendosje ia ka dërguar përmes një letre presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi. I nominuari nga Vetëvendosje...