Spanja është vendi i tretë në botë përsa i përket numrit të infektuarve nga koronavirusi dhe në kuadër të masave parandaluese spanjollët prej javësh ndodhen në izolim. Autoritet lokale në...
Policia e Dibrës ka vënë në pranga shtatë të rinj, të cilët kishin qëlluar me armë në ajër, si dhe kanë proceduar penalisht një tjetër. Policia njofton se personat e arrestuar dyshohet se...
Gjate periudhes se shtatzanise Trupi i Femres prodhon shume Hormone dhe Elemente Kimike. Nje nder keto mjaft i rendesishem per femijen eshte dhe CPH4, nje lloj Hormoni, molekula e te cilit sintetizohet...
Gjermania ka një nga sistemet më të mira të kujdesit shëndetësor në botë – aq i mirë sa që disa emigrantë jashtë vendit, kur sëmuren, kthehen në Gjermani. Nuk ka dyshim se gjermanët kryen...
Shkon në 22 numri i mjekëve dhe infermierëve të cilët janë shëruar tashmë nga Covid 19. Lajmin e bën me dije ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ndërsa shton se në total, 131 qytetarë...
Sistemi ynë imunitar do gjashtë orë për të rimarrë veten, nëse ekmi kaluar një zemërim. Atëherë duhet të mendosh: mos duhet të gëlltis zemërimin? Jo! Në rastin e zemërimit, si të jashtëm...
Infermieri Korab Gjana që u është bashkuar 30 mjekëve e infermierëve që kanë shkuar në Itali, ka treguar se çfarë ka parë në ditën e parë në spital ku do të punojë për një muaj. Në...
Në një kohë kur vendi po përballet me pandeminë e COVID-19, në Kuvendin e Kosovës po pritet që të procedohet mocioni i LDK-së për rrëzimin e Qeverisë që drejtohet nga Albin Kurti. Megjithatë...
Në këtë video të pregatitur nga studiuesi Kreshnik Osmani do të dëgjoni të dhëna të rëndësishme, nga raporte serioze ndërkombetare, lidhur me krizën më të fundit ekonomike që pritet të...
Koncesionaret qe vetem marrin! Nga Klodian Tomori Mediat shkruajne se Ish deputeteti demokrat Agron Shehaj ka dhuruar dy respiratore per per spitalin Shefqet Ndroqi me vlere 350 mije euro. Deri tani ky...