Që prej shpèrthimit të pándemisë, pjesa më e madhe e njerëzve mbajnë dezinfektues duarsh me vete kudo që shkojnë. Por është paralajmëruar se nuk duhet lënë në makinë pasi shkakton dëme...
Në gjysmën e parë të marsit dhe në prill, shqiptarët, ashtu si gjithë shtetasit e vendeve të e tjera u përballën me një situatë të paparë ndonjëherë. Iu desh të mbylleshin në shtëpi,...
Ari i zi, për të cilin lùftërat civile, ushtarake apo ekonomike nuk reshtin, është burimi më i madh i të ardhurave kudo ku nxirret, është industria më fitimprurëse në glob, është industria...
Janë rreth 97 mijë punonjës që u është miratuar pagesa prej 40 mijë lekësh si pjesë e paketës së dytë financiare dhe 95 mijë prej tyre e kanë marrë. Deri tani janë paguar 3.8 miliardë...
Kreu i Gardës, Gramoz Sako është konfirmuar në detyrë, pavarësisht disa problemeve që i janë zbuluar procesit të tij të verifikimit. Trupa e Vlerësimit e përbërë nga Mirela Ujkani (Miti),...
Programi më i ri që ka startuar në “Top Channel” çdo të premte “Aventurierët” vjen në formën e një reality show por që në episodin e plotë ka shkaktuar shumë zhurmë dhe debat. Pas...
Pamjet e mëposhtme i prkasin njërit prej 4 aksidenteve me pasoja tragjike që kanë përgjakur rrugët e Shqipërisë këtë të hënë. Bëhet fjalë për ngjarjen e pasdites së sotme në Fier ku...
Nje person i seksit mashkull rreth 40 vjec nga fshati Deshiran i Belshit ka humbur jeten ne rrethana ende te paqarta diten e sotme. Ai u transportua me shpejtesi drejt urgjences ne Elbasan por pavaresisht...
Një person është gjetur i pajetë në lagjen nr. 4 të Sarandës ndërkohë janë ende të paqarta rrethanat dhe shkaqet e ngjarjes. Në vendngjarje ka mbërritur menjëherë pòlicia, zjárrfikësja...
Sot është Nata e Kadrit dhe sipas fesë islame, agjërimi në këtë ditë konsiderohet i vlefshëm sa një mijë muaj. Për këtë arsye, janë të panumërt njerëzit që agjërojnë sot, shumë më...