Në gjysmën e parë të marsit dhe në prill, shqiptarët, ashtu si gjithë shtetasit e vendeve të e tjera u përballën me një situatë të paparë ndonjëherë. Iu desh të mbylleshin në shtëpi,...
Ari i zi, për të cilin lùftërat civile, ushtarake apo ekonomike nuk reshtin, është burimi më i madh i të ardhurave kudo ku nxirret, është industria më fitimprurëse në glob, është industria...
Janë rreth 97 mijë punonjës që u është miratuar pagesa prej 40 mijë lekësh si pjesë e paketës së dytë financiare dhe 95 mijë prej tyre e kanë marrë. Deri tani janë paguar 3.8 miliardë...
Kreu i Gardës, Gramoz Sako është konfirmuar në detyrë, pavarësisht disa problemeve që i janë zbuluar procesit të tij të verifikimit. Trupa e Vlerësimit e përbërë nga Mirela Ujkani (Miti),...
Programi më i ri që ka startuar në “Top Channel” çdo të premte “Aventurierët” vjen në formën e një reality show por që në episodin e plotë ka shkaktuar shumë zhurmë dhe debat. Pas...
Akademiku i njohur, Artan Fuga, thekson se Kodi Zgjedhor duhet të ndryshojë patjetër, në mënyrë që partitë politike të mos monopolizojnë pushtetin. “Pa zhdukjen e monopolizimit politik, sikurse...
Spanja është vendi i tretë në botë përsa i përket numrit të infektuarve nga koronavirusi dhe në kuadër të masave parandaluese spanjollët prej javësh ndodhen në izolim. Autoritet lokale në...
Shkon në 22 numri i mjekëve dhe infermierëve të cilët janë shëruar tashmë nga Covid 19. Lajmin e bën me dije ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ndërsa shton se në total, 131 qytetarë...
Infermieri Korab Gjana që u është bashkuar 30 mjekëve e infermierëve që kanë shkuar në Itali, ka treguar se çfarë ka parë në ditën e parë në spital ku do të punojë për një muaj. Në...
Në një kohë kur vendi po përballet me pandeminë e COVID-19, në Kuvendin e Kosovës po pritet që të procedohet mocioni i LDK-së për rrëzimin e Qeverisë që drejtohet nga Albin Kurti. Megjithatë...