DURRËS Një person është plagosur me armë zjarri në Durrës mbrëmjen e sotme. Gazetarja Klodjana Haxhiaj raporton për “BalkanWeb” se ngjarja ka ndodhur në zonën e “Plazhit”, ku një shtetas...
Një pikë karburanti ka shpërthyer pak minuta më parë në kryeqytet ndërsa raportohet paraprakisht se nuk ka njerëz të lënduar veçse dëme të shumta materiale. Ngjarja ka ndodhur në zonën e...
Një ngjarje e rëndë ka tronditur Britaninë pasi është qëlluar për vdekje me armë zjarri para syve të gruas së tij dhe fëmijës së vogël një shtetas shqiptar. Viktima është identifikuar...
Një tërmet i fuqishëm shkundi Shqipërinë ku pas lëkundjeve të njëpasnjëshme, ai i orës 03:55 të mëngjesit të së martës, me magnitudë 6.4 ballë, rrëzoi pallate e shënoi dëme të shumta,...
Ministria e Mbrojtjes konfirmoi në orën 14:00 se deri më tani janë 15 viktima nga tërmeti i rëndë. Viktimat janë shënuar në Durrës dhe Thumanë. Ndërkohë janë 41 persona të shpëtuar. Raportohet...
Shqipëria nuk gjen qetësi. Një tjetër tërmet i fortë goditi vendin në këto momente. Lëkundja sërish ishte më e vogël se ajo e mëngjesit. Infomacionet paraprake nga EMSC thonë se tërmeti...
Në aksin rrugor Fushë-Krujë-Vorë, sapo ka ndodhur një aksident në vendin e njohur si kryqëzimi i Rinasit. Dy makina janë përplasur me njëra-tjetrën dhe si pasojë kanë ngelur të plagosur 3...
Një tjetër aksident me vdekje ka ndodhur sot në aksin Korçë – Pogradec, në orën 12:30 në afërsi të fshatit Petrushë. Ka humbur jetën shoferi i një Benz-i me targa greke. Viktima ende nuk...
Dy kamionë janë përplasur me njeri tjetrin, diten e sotme rreth orë 17:35, në aksin pranë ish UMB në Fier. Burimet e para nga vendi i ngjarjes, bëjnë me dije se njeri prej kamioneve transportonte...
Një ngjarje e rëndë është regjistruar pasditen e sotme në qytetin e Elbasanit, ku një person ka prerë damarët. Dashi Sejdini dyshohet se është emri i personit i cili preu damarët, përcjell...