Spanja është vendi i tretë në botë përsa i përket numrit të infektuarve nga koronavirusi dhe në kuadër të masave parandaluese spanjollët prej javësh ndodhen në izolim. Autoritet lokale në...
Shkon në 22 numri i mjekëve dhe infermierëve të cilët janë shëruar tashmë nga Covid 19. Lajmin e bën me dije ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ndërsa shton se në total, 131 qytetarë...
Infermieri Korab Gjana që u është bashkuar 30 mjekëve e infermierëve që kanë shkuar në Itali, ka treguar se çfarë ka parë në ditën e parë në spital ku do të punojë për një muaj. Në...
Në një kohë kur vendi po përballet me pandeminë e COVID-19, në Kuvendin e Kosovës po pritet që të procedohet mocioni i LDK-së për rrëzimin e Qeverisë që drejtohet nga Albin Kurti. Megjithatë...
Në këtë video të pregatitur nga studiuesi Kreshnik Osmani do të dëgjoni të dhëna të rëndësishme, nga raporte serioze ndërkombetare, lidhur me krizën më të fundit ekonomike që pritet të...
Koncesionaret qe vetem marrin! Nga Klodian Tomori Mediat shkruajne se Ish deputeteti demokrat Agron Shehaj ka dhuruar dy respiratore per per spitalin Shefqet Ndroqi me vlere 350 mije euro. Deri tani ky...
Një media italiane Trieste Salario i ka kushtuar artikull një shqiptari të quajtur Edmond Prenga. Ai është pronari i një furre në Romë dhe në për shkak të papunësisë dhe varfërisë që mund...
Gjatë 24 orëve të fundit, në të gjithë vendin janë evidentuar 49 drejtues mjetesh që kanë shkelur urdhrin e ndalim qarkullimit, të cilët janë ndëshkuar me heqje të lejes së drejtimit dhe...
Unë nuk e kam frikë vdekjen, sepse besoj në atë që triumfoi mbi vdekjen. Por, unë nuk e ndjell vdekjen, nuk mallkoj, nuk vendos gishtin në qytetarë që u dyndën në tregjet e Shkodrës a Kombinatit....
Kryetari i opozitës, Lulzim Basha, reagoi pas pamjeve të trishta, që tregojnë shqiptarët të mbetur në kufi, në pamundësi që të futen në atdheun e tyre. “Mbyllja e kufirit për dhjetëra shqiptarë...