Organet policore greke kanë bërë me dije se tanimë është rihapur aksi Kapshticë-Kostur e më tej, për kalimin e automjeteve të tonazhit të rëndë, pas dy ditësh pezullim nga Pika Kufitare...
Në mbyllje të vitit 2019 Policia Financiare Italiane ka publikuar të dhënat zyrtare mbi pasuritë e konfiskuar tëmafias italiane gjatë 5 viteve të fundit. Sipas autoriteteve italiane nga vitit 2015...
Një pikë karburanti ka shpërthyer pak minuta më parë në kryeqytet ndërsa raportohet paraprakisht se nuk ka njerëz të lënduar veçse dëme të shumta materiale. Ngjarja ka ndodhur në zonën e...
Arian Cani u duk mjaft i kënaqur pak ditë më parë kur prezantoi Sofinë e re. Vajza bukuroshe brune i plotësonte kriteret të gjitha, të paktën kështu u supozua. Moderatori kishte disa javë që...
Një ngjarje e rëndë ka tronditur Britaninë pasi është qëlluar për vdekje me armë zjarri para syve të gruas së tij dhe fëmijës së vogël një shtetas shqiptar. Viktima është identifikuar...
Masakra e Reçakut, njihet gjithashtu si një nga ngjarjet që ka shënuar kthesë në diplomacinë ndërkombëtare në raport me Serbinë dhe Kosovën, duke u paraprirë proceseve që çuan tek fushata...
Mbrëmja e sotme në “Shiko Kush Luan” është një nga më të veçantat që është transmetuar më parë. Siç është bërë e ditur protagonistët e emisionit janë 8 fëmijët e prekur nga tërmeti...
Këto ditë Drejtori i Institutit për Studime të Krimeve dhe Pasojave të Komunizmit në Shqipëri Agron Tufa kërkoi azil politik në një vend europian për shkak të kërcënimeve për shkak të detyrës....
Ish-kryeministri Berisha tha se Olsi Rama dhe Ermal Hoxha janë dy ndërtuesit e Uzinës kryesore të kokainës në Ballkan. I ftuar në “360 Gradë”, Berisha thotë se Walther Moreno dhe Avila Gutieraz...
NDALUNI JU TÈ NDALOJ DHE ZOTI. Një mesazh mirësie Në ditë ankthi e sprove, mes viktimave që nuk patën fatin tonë, por dhanë shpirt mes dhimbjeve e tmerri mes rrënojave shikojmë akoma njerëz...