Mbrëmja e sotme në “Shiko Kush Luan” është një nga më të veçantat që është transmetuar më parë. Siç është bërë e ditur protagonistët e emisionit janë 8 fëmijët e prekur nga tërmeti...
Këto ditë Drejtori i Institutit për Studime të Krimeve dhe Pasojave të Komunizmit në Shqipëri Agron Tufa kërkoi azil politik në një vend europian për shkak të kërcënimeve për shkak të detyrës....
Ish-kryeministri Berisha tha se Olsi Rama dhe Ermal Hoxha janë dy ndërtuesit e Uzinës kryesore të kokainës në Ballkan. I ftuar në “360 Gradë”, Berisha thotë se Walther Moreno dhe Avila Gutieraz...
NDALUNI JU TÈ NDALOJ DHE ZOTI. Një mesazh mirësie Në ditë ankthi e sprove, mes viktimave që nuk patën fatin tonë, por dhanë shpirt mes dhimbjeve e tmerri mes rrënojave shikojmë akoma njerëz...
Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.4 ballë është ndjerë në Shqipëri rreth orës 03:55 minuta të mëngjesit të sotëm. Lëkundje të fuqishme që ngjallën panik tek banorët ku shumica kanë...
Tërmeti i mëngjesit të sotëm është kthyer në një tragjedi për Shqipërinë. Kjo pasi bilanci i viktimave ka shkuar në 12 ndërsa mbi 600 persona janë plagosur shkruan albeu.com/. Kamerat e sigurisë...
Një apel drithërues vjen nga Spitali i Traumës nga daja i një 15 vjeçareje. Drita Cakoni së bashku me babain e saj Kastriot Cakoni janë zhdukur në Thumanë. Nuk dihet asgjë për fatin e tyre. E...
Kryedemokrati i Shqipërisë, Lulzim Basha ka shkuar të vizitojë të prekurit e tërmetit në Durrës dhe ka bërë një thirrje për qeverinë. “Përsëris thirrjen ndaj qeverisë për të mos u vonuar...
I ftuar në Syri TV, aktori i Teatrit Kombëtar Neritan Liçaj është shprehur se, tërmetet e fundit hodhën poshtë propagandën e qeverisë se godina e Teatrit është një karantinë. Sipas tij, godina...
Këtë pasdite kryeministri Edi Rama udhëtoi drejt Thumanës, së bashku me ministrin e Brendshëm Sandër Lleshaj, ndërsa prej orëve të paradites atje ndodhet zv.kryeministri Erion Braçe. Familjarët...