Anëtarët e Këshillit Politik kanë arritur më në fund marrëveshjen për Reformën Zgjedhore, ndërsa pjesë e saj është edhe përfshirja 100% e identifikimit elektronik të votuesve. Gazetarja...
Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara ka dalë me një deklaratë para mediave pas arritjes së marrëveshjes për Reformën Zgjedhore mes aktorëve politik në vend. “Jemi shumë të kënaqur që Këshilli...
Kryeministri Edi Ramës ka reaguar menjëherë pas arritjes së marrëveshjes në Këshillin Politik duke thënë se pas 3 vjetësh marshim e 3 netësh ngujim opozita dërgoi fjalën e fundit. Rama i drejtohet...
Kreu i Gardës, Gramoz Sako është konfirmuar në detyrë, pavarësisht disa problemeve që i janë zbuluar procesit të tij të verifikimit. Trupa e Vlerësimit e përbërë nga Mirela Ujkani (Miti),...
Akademiku i njohur, Artan Fuga, thekson se Kodi Zgjedhor duhet të ndryshojë patjetër, në mënyrë që partitë politike të mos monopolizojnë pushtetin. “Pa zhdukjen e monopolizimit politik, sikurse...
Në një kohë kur vendi po përballet me pandeminë e COVID-19, në Kuvendin e Kosovës po pritet që të procedohet mocioni i LDK-së për rrëzimin e Qeverisë që drejtohet nga Albin Kurti. Megjithatë...
Masakra e Reçakut, njihet gjithashtu si një nga ngjarjet që ka shënuar kthesë në diplomacinë ndërkombëtare në raport me Serbinë dhe Kosovën, duke u paraprirë proceseve që çuan tek fushata...
Mbrëmja e sotme në “Shiko Kush Luan” është një nga më të veçantat që është transmetuar më parë. Siç është bërë e ditur protagonistët e emisionit janë 8 fëmijët e prekur nga tërmeti...
Kancelarja gjermane Angela Merkel thotë se dëshiron konsensus sa më të shpejtë me Francën për reformimin e zgjerimit të Bashkimit Evropian. Pas një takimi me homologun e saj kroat, Andrej Plenkoviç,...
Olta Gixhari festoi 33-vjetorin këtë verë më e lumtur se kurrë. Si rrallëherë, ajo zbuloi se është në një lidhje dhe partneri i saj e ka mbushur me surpriza në këtë ditë të veçantë. Ai...