Janë rreth 97 mijë punonjës që u është miratuar pagesa prej 40 mijë lekësh si pjesë e paketës së dytë financiare dhe 95 mijë prej tyre e kanë marrë. Deri tani janë paguar 3.8 miliardë...
Spanja është vendi i tretë në botë përsa i përket numrit të infektuarve nga koronavirusi dhe në kuadër të masave parandaluese spanjollët prej javësh ndodhen në izolim. Autoritet lokale në...
Në një kohë kur vendi po përballet me pandeminë e COVID-19, në Kuvendin e Kosovës po pritet që të procedohet mocioni i LDK-së për rrëzimin e Qeverisë që drejtohet nga Albin Kurti. Megjithatë...
Në këtë video të pregatitur nga studiuesi Kreshnik Osmani do të dëgjoni të dhëna të rëndësishme, nga raporte serioze ndërkombetare, lidhur me krizën më të fundit ekonomike që pritet të...
Një media italiane Trieste Salario i ka kushtuar artikull një shqiptari të quajtur Edmond Prenga. Ai është pronari i një furre në Romë dhe në për shkak të papunësisë dhe varfërisë që mund...
Lëvizja Vetëvendosje zyrtarizoi nominimin e Albin Kurtit për kryeministër Këtë vendim Vetëvendosje ia ka dërguar përmes një letre presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi. I nominuari nga Vetëvendosje...