E bija e liderit ushtarak iranian, Qasem Soleimani, ka paralajmëruar Shtetet e Bashkuara të Amerikës së do të përballen me “ditë të zeza” pas vrasjes së babait ditë më parë. Soleimani...
Qielli në Australi, përkatësisht në Uellsin e Ri Jugor, ka marrë ngjyrë të kuqe si pasojë e zjarrit që ka përfshirë vendin. Siç raporton Daily Mail, përveç qiellit, si pasojë e zjarrit...
Tashmë të gjithë ato krime janë edhe përpara syve të botës. Edhe të shqiptarëve që në kohët që jetojmë e kanë luftën kundër terrorizimit një sfidë më vete. Aq sa partitë politike në...
Fermerët holandezë shkaktuan kaos të trafikut duke iu drejtuar qytetit të Hagës me traktorë të ngadaltë. Raportohet se protestuesit shkaktuan bllokim trafiku që arrinte mbi një mijë kilometra. “Më...
Janë sekuestruar nga policia e Athinës 1.8 milion euro të falsifikuara, në një dyqan që përdorej si fabrikë falsifikimi, raportojnë mediat vendase. Policia kishte zbuluar mijëra fletë letre...
Qyteti i Ulët bavarez i Abensberg, i cili ka rreth 14,000 banorë në Hallertau, ishte skena e të shtënave të përgjakshme mbrëmjen e djeshme. Rreth orës 18.10 minuta të pasdites, kalimtarët kanë...
 Një tërmet me magnitutë 5.7 ka rënë mesditën e sotme në afërsi të Stambollit në Turqi. Epiqendra e tërmetit ka qenë në detin Marmara, me thëllësi 2 km dhe 66 km në perëndim të Stambollit. Lëkundjet...
Presidenti i Parlamentit Europian, David Sassoli, ka shprehur mbështetjen e unionit për Shqipërinë, pas tërmeteve që goditën vendin ditën e shtunë, ku pati dëme materiale në disa qytete, si...
Një alarm për bombë në aeroportin e Manchester ka vënë në gatishmëri të gjithë policinë britanike e cila ka shkuar në vendngjarje dhe rrethoi të gjithë zonën. Pas kontrolleve të imtësishme...
Të paktën 35 persona që merrnin pjesë në një ceremoni martesore humbën jetën dhe 13 të tjerë u plagosën si pasojë e një sulmi të armatosur të ushtrisë afgane ndaj një baze ku fshiheshin...