Emri i të dyshuarit për vrasje Stephan Ernst në vrasjen e Walter Lübcke, guvernatori i Kassel në Gjermani, përmendet në dosjen NSU të organizatës terroriste neonazi 11 herë. Sidoqoftë, vendimi...
Greqi – Të dhëna të reja për rrjetin global të trafikut të kokainës pas zbulimit të 580 kg kokainë të pastër të fshehur në 12 kontejnerë me banane në portin e Pireut. Agjencitë greke...
“Jelekët e verdhë” kundër ndyshimeve klimatike Rikthehet dhuna në rrugët e Parisit. Mbi 100 manifestues janë arrestuar në kryeqytetin francez në rikthimin e protestave të “jelekëve të...
Një futbollist holandez është vrarë në një pritë mbrëmjen e së mërkurës në Amsterdam. Dy burra qëlluan me armë zjarri nga një motoçikletë mbi makinën e futbollistit Kelvin Maynard, e...
Një 20-vjeçare është gjetur e vdekur në rrethana misterioze në Britani. Keeley Bunker u gjet e pajetë në në pyllin afër zonës së Rrugës Romake në Tamworth ditën e enjte orës 21:00. Mediat...
Bundestagu gjerman voton me 26 shtator për çeljen e negociatave me Shqipërinë. Dokumenti që do të formulojë qëndrimin gjerman në Këshillin e BE-së dhe është duke u finalizuar, do të hidhet...
Departamenti amerikan i Drejtësisë do të padisë ish-kontraktorin e Agjencisë për Siguri Kombëtare, Edward Snowden duke pretenduar se libri i tij autobiografik përbën shkelje me marrëveshjet...
Një ngjarje tragjike ka ndodhur pasditen e sotme në Selanik të Greqisë.Një burrë i cili kishte qëllim të vetëvritej u hodh nga mbikalimi dhe shkaktoi plagosjen e një 28-vjeçari.Sipas mediave...
Gjatë një aksioni të Policisë italiane kanë rënë në pranga 30 persona, midis të cilëve edhe shqiptarë po dhe të tjerë janë shpallur në kërkim.Midis personave të arrestuar janë dhe...
Një 49-vjeçar rumun u arrestua në aeroportin ndërkombëtar të Athinës ” Eleftherios Venizelos” pas një kontrolli policor, me akuzën për posedim të paligjshëm të dokumenteve të udhëtimit...