Tragjedia e familjes Lala në Kënetë të Durrësit ka prekur të madh e të vogël në Shqipëri që po ndjekin hap pas hapi çfarë po ndodh pas tërmeteve të fuqishme që goditën sot vendin, duke...
Një tërmet i fuqishëm ka “shkundur” Tiranën këtë paradite por është ndierë i fortë edhe në disa qytete të tjera të vendit, si Durrës, Fier, Vlorë, Shkodër.Sipas të dhenave nga IGJEUM,...
Tiranë Finalizohet një tjetër operacion për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve. Operacioni policor i koduar “Kombinati”, zhvilluar nga Komisariati i Polciisë...
Tiranë Finalizohet një tjetër operacion për parandalimin dhe goditjen e shpërndarjes së lëndëve narkotike në doza të vogla. Operacioni policor i koduar “Furnitori”, i zhvilluar nga...
Tiranë Policia Rrugore e Tiranës, nisur nga prioritetet e kontrollov policore për parandalimin e aksidenteve rrugore, ka ushtruar kontroll me përzgjedhje ndaj mjeteve të transportit publik qytetas...
Ish-kryetari i LSI-së Petrit Vasili ka reaguar me anë të një statusi në “Facebook” në lidhje me atentatin që është bërë ndaj prokurorit Arjan Ndoj, pak më parë. Vasili shkruan se Rama...
Një përplasje me armë zjarri u shënua para pak minutash në mbikalimin e Shkozetit të Durrësit. Nga të dhënat e para raportohet se i është bërë atentat prokurorit Arjan Ndoja. Mësohet se...
Tiranë Operacion policor i koduar “Stacioni i fundit”, zhvilluar nga Komisariati i Policisë Nr.3. Operacioni për zbardhjen, dokumentimin dhe vënien para përgjegjësisë ligjore të autorëve...
Tiranë Goditet një tjetër rast i shpërndarjes së lëndës narkotike në doza të vogla. Finalizohet nga Komisariati i Policisë Nr 2 në bashkëpunim me Forcën e Posaçme “Shqiponjat”...
Tiranë Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr.4, parandalojnë një ngjarje të rëndë kriminale. Finalizohet operacioni policor i koduar “Selvia”. Vihet në pranga një 22-vjeçar i cili për...