Tiranë Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr.4, parandalojnë një ngjarje të rëndë kriminale. Finalizohet operacioni policor i koduar “Selvia”. Vihet në pranga një 22-vjeçar i cili për...
Tiranë Vijojnë kontrollet për parandalimin dhe goditjen e veprimtarisë së kundërligjshme, në fushën e lojërave të fatit. Evidentohet dhe goditet një rast i zhvillimit të lojërave të fatit...
Një aksident i rëndë ndodhi gjatë orëve të mbrëmjes në aksin rrugor Tiranë-Elbasan. Mësohet se një automjet është përplasur me një kamion dhe më pas u përfshi nga zjarri. Nga të dhënat,...
Krimet e Rënda kanë dhënë masën e sigurisë “arrest shtëpie” për Petrit Dukin, i cili çau kordonin e policisë me makinë në Shkozë, ku po shembeshin disa banesa. Ngjarja ka ndodhur më 16...
Një person është arrestuar nga policia e Tiranës, pasi akuzohet se ka plagosur një 28-vjeçar. Mësohet se ngjarja ka ndodhur në “Fushë-Mëzez”, ndërsa në pranga ka rënë 33-vjeçari i identifikuar...
Kavajë Finalizohet operacioni policor i koduar “Çiklisti”, për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e shpërndarjes së lëndëve narkotike. Sekuestrohen në cilësinë e provës materiale...
Një përleshje mes të dënuarve ka ndodhur sot në burgun e Rrogozhinës. Gazetarja Dorjana Bezat raporton për “Balkanweb” se i plagosur ka mbetur shtetasi Bajram Myftaraj 26 vjeç. Ai është...
Tiranë Finalizohet operacioni policor i koduar “Mbishkrimi”, për goditjen e shpërndarjes së drogave të forta në doza të vogla në lokale nate dhe përshtatjen e tyre për prostitucion. Operacioni...
Tiranë – 15 të shoqëruar për bllokimin e rrugës në zonën e Unazës së Re, mbrëmjen e sotme, 10 të arrestuar në flagrancë Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 6, arrestuan në flagrancë...
Avokati i Izet Haxhisë, Idajet Beqiri pretendon se ndaj klientit të tij është tentuar eleminimi fizik. Sipas Beqirit në datën 9 Tetor është tentuar që Haxhia të eleminohet fizikisht, dhe është...