Ngrënia e bukës së thekur ju ndihmon shumë në shëndetin tuaj. Kush nuk e adhuron bukën e thekur, e sidomos në ditët e ftohta. E shoqëruar me gjalpë të freskët apo djathë, një mrekulli...
Ka shumë gjëra që mund të ju ndihmojnë të ushtroni trurin tuaj dhe ta mbani atë të shëndetshëm. Por dihet mirë se dieta juaj gjithashtu luan një rol vendimtar në uljen e rrezikut të...
Çorapet ju ndihmojnë që të flini sa më mirë. Ato ngrohin këmbët dhe enët e gjakut në shputa do të zgjerohen dhe kështu truri do marri sinjalin që është koha e gjumit. Disa hulumtime tregojnë...
Me shumë mundësi askush prej nesh nuk ka as më të voglën ide kur fqinji i një kati të mësipërm mund të ketë ndërruar tubat e tualetit, por jemi të sigurtë që shumë prej nesh e vuajnë këtë...
Rreth një të tretën e jetës e shpenzojmë duke fjetur ose duke u përpjekur të flemë. Dhe, studimet e fundit tregojnë se ka një lidhje mes pozitës në të cilën flenë nëna dhe mirëqenies së...
Mezi po prisni që familja juaj të shtohet me një bebe? Atëherë sigurohuni të lexoni këtë artikull Më poshtë do të lexoni për disa ushqime të cilave duhet të qëndroni larg nëse së fundi...
Të shohësh në ëndërr veten shtatzënë, është një ndër ëndrrat më të zakonshme për femrat Ndonjëherë të duket aq reale, sa në mëngjes kur zgjohesh prek barkun për t’u siguruar nëse...
Një studim tregon se fjetja për 8 orë rregullisht nuk është luks, por pjesë esenciale e një rutine të shëndetshme. Mungesa e gjumit mundet që seriozisht të ndikojë në shëndetin mendor, emocional...
Tipi 2 i diabetit dhe mbipesha janë të lidhura ngushtë me njëra-tjetrën. Personat që janë mbipeshë apo obezë kanë rrezik më të madh ta zhvillojnë tipin 2 të diabetit, i cili është sëmundje...
Hudhra ka përfitime të panumërta terapeutike. Në fakt, hudhra është një nga bimët medicinale të vërtetuara shkencërisht për dobinë në shëndet, falë edhe përmbajtjes së lartë të squfurit. Ajo,...