Edinson Cavani, i cili do të jetë lojtar i lirë në verë, ndodhet mes dy zjarresh për të ardhmen e tij, teksa kërkohet nga Interi dhe Atletico Madridi. Zikaltrit i kanë përqendruar të gjitha...
Manchester United është skuadra që është futur në garë për shërbimet e Arturo Vidal. Vidal tash e sa kohë është lidhur me një kalim të mundshëm tek Inter, dhe zërat veçse janë shtuar...
Milan e ka nisur me barazim vitin e ri kalendarik, 2020. Skuadra ‘Rosoneri’ nuk ka arritur më shumë sesa një barazim pa gola, kundër Sampdoria, shkruan lajmi.net. Ndeshja mes Milan dhe Sampdoria...
Juventus e ka nisur për mrekulli vitin e ri kalendarik, duke demoluar Cagliarin. ‘Zonja e vjetër’ i ka shënuar plot katër herë skuadrës se Cagliari, për të marrë tri pikë të reja nga...
të konfirmuar edhe zyrtarisht përballja në mes të Derek Chisoras dhe David Price. Përballjen në mes të dy boksierëve në peshat e rënda, e ka konfirmuar edhe promoteri i njohur, Eddie Hearn. Meçi...
Një futbollist holandez është vrarë në një pritë mbrëmjen e së mërkurës në Amsterdam. Dy burra qëlluan me armë zjarri nga një motoçikletë mbi makinën e futbollistit Kelvin Maynard, e...
Aksionet e klubit Tirana janë bllokuar sërish. Këtë herë nga shtetasi Abedin Treza(Preza), siç njofton Qendra Kombëtare e Biznesit. Në datën 13 shtator 2019, shtetasi Abedin Treza (Preza) ka bllokuar...
Pas rreth një viti pa u ndeshur në ringun e UFC-së, Conor McGregor mesa duket ka vendosur të rikthehet. Irlandezi ka që në Nëntorin e vitit 2018, kur u mund nga Khabib Nurmagomedov, që nuk...
Liverpool është mposhtur me rezultatin 2-0 në “San Paolo” nga Napoli. Dy golat e italianëve u shënuan në pjesën e dytë të ndeshjes, ndërsa më pas Napoli u fokusua më shumë te mbrojtja. Goli...
Odise Roshi u kthye protagonist në ndeshjen e Kombëtares ndaj Islandës po gjithashtu sulmuesi ka vijuar formën e mirë duke shënuar një gol dhe në kampionatin rus ku aktivizohet.Ai ka kaluar...