Kategoria: Kulturë
Autori: Jofiel Koco
  Koha për lexim: 2 Minuta

ANUNAKI, ILUMINATI DHE SHQIPETARET

Te gjitha te dhenat per çdo individ qe do studjonte Historine te çojne ne konkluzionin qe ANUNAKET flisnin shqip. Si krijues te Homo Sapiensit ata kane ndihmuar ne evolucionin e Rraces Njerezore. Ata i kane mesuar njerezimit shkencat, artet, agrikulturen, punimin e metaleve etj. Pra eshte e dyshueshme nje pjese e prapagandes se ATA jane mizore & skllaverues me Njerezimin . ANUNAKET kane ngritur nje civilizim teper te perparuar sikurse jane Shumeret. Por mbas shkaterrimit te civilizimit Shumer, qe patjeter ka qene i perbere nga Familje apo Farefise te fuqishme, keto Fise kane levizur kryesisht ne Veri drejt Europes. Nga Shumeret kane rrjedhur Pellazget, dhe nga keta kane rrjedhur disa dege si Iliret, Etrusket, Trojanet, biles dhe paraardhesit e Baskeve.Te gjitha keto rracat flisnin shqip dhe kjo shpjegon dhe pse afresket ETRUSKE perkthehen ne gjuhen shqipe.
Kjo eshte nje Teori shume e pranueshme qe kthjellon shume paqartesira qe mund te mundojne nje studjues qe kerkon te Verteten.
Por ANUNAKET nuk ishin rraca e vetme qe vizitonte Token. Toka vizitohej dhe nga Aliene te tjere qe edhe ata tentonin te krijonin civilizimet e tyre. Te tille ishin dhe Orionianet qe vinin nga Kostelacioni i ORIONIT. Keta krijuan ne Nil civilizimin e Egjiptit te Lashte. Per te patur influence mbi Toke Orionianet ndertuan TRE PIRAMIDAT e Egjiptit qe korrespondojne me Tre Yjet e Brezit te Orionit.
Orionianet ndertuan ne Egjipt nje Sistem Despotik dhe skllaverues Faraonik. Ata ndertuan nje Monarki Absolute, Teokratike ku Faraoni adhurohej si Zot. Sistemi i KASTAVE ishte i rrepte……
Tan le i ti kthehemi Bibles . Kush e ndihmoi MOISIUN per te mposhtur fuqine e Faraonit dhe per te cliruar sklleverit Hebrenj ? Patjeter qe ANUNAKET, armiqte e ORIONIANEVE. Kur Mojsiu u arratis nga Egjipti, ai u martua me Seforan. Vjerri i tij, i quajtur Jatro e beri Mojsiun te kontaktonte me ANUNAKET me ndihmen e te cileve Mojsiu realizoi 10-plage kunder Egjiptit. Mojsiu paralajmeronte Faraonin nen emrin e nje Perendie qe Egjiptianet nuk e njihnin, kjo perendi quhej JHVH. Kete Emer Mojsiu e mesoi nga ANUNAKET . Te njejtin emer Shumeret e konsideronin si Perendia Supreme.
Tani ne koherat moderrne Orionianet , njihen si ILUMINATI, simbolet e te cileve lidhen vetem me Egjiptit e Lashte :
1- Tre Piramida ose thjesht Nje Piramidat
2-Syri Gjithpames
3-Zambaku i Nilit.
Iluminati kontrollojne Financat, Industrine e Filmin dhe Muzikes, Mediat.
Kjo shpjegon se pse Michael Jackson, Ket Perry, Madona etj kane bere kenge me kostume apo skena te Egjiptit te Lashte.
Por kur Shqipetaret dhe Basket jane nder popujt me te lashte pse vuajne kaq shume dhe sulmohen, nuk ndertojne dot nje civilizim te qendrueshem dhe me te Drejta si cdo popull tjeter? Kjo sepse keto dy popuj permbajne ADN e Anunakeve qe jane ne konflikt me Iluminati pra me Aleancen ORIONIANE- DRAGOJANE.
Me afrimin e Planetit NIBIRU, ANUNAKEVE a po vijne “eterit e shqipetareve” , qe do ti vijne ne ndihme pas shekujsh persekutimesh dhe neperkembjesh ? A po riaktivizohen Genet Shqipetare nga Planeti i 12-te ?

Plagosje me armë zjarri në zonën e Plazhit në Durrës, policia në vendngjarje
DURRËS Një person është plagosur me armë zjarri në Durrës mbrëmjen...
Vetëvendosje propozon Albin Kurtin si mandatar për kryeministër
Lëvizja Vetëvendosje zyrtarizoi nominimin e Albin Kurtit për kryeministër...
Hapet ankand për Parkun Energjetike Fotovoltaik të Karavastasë
Ankandi për parkun Energjetik Fotovoltaik Karavasta është hapur sot...
Ekspozita “Ngjyrat e Orthodoksisë”
“Ngjyrat e Orthodoksisë” është ekspozita me afro 500 fotografi që...
Plagosje me armë zjarri në zonën e Plazhit në Durrës, policia në vendngjarje
DURRËS Një person është plagosur me armë zjarri në Durrës mbrëmjen...
Atentati në Tropojë, Artan Hoxha zbulon pse e vranë Guxim Gjyriçin
Gazetari Artan Hoxha në studion e Abc News ka dhënë detaje të forta...
Shpërthen një pikë karburanti në Tiranë, detajet e para rreth ngjarjes
Një pikë karburanti ka shpërthyer pak minuta më parë në kryeqytet...
Atentati/ Viktimën e rrëmbyen dhe e vranë
Deri më tani është mësuar se autorët kanë qëlluar me breshëri automatiku...
Do të harxhohen rreth 26 miliardë lekë investime publike për këtë vit
Investimet publike 2020 do të jenë 5.1% më të larta se një vit më...
Buxheti 2020/ Rritet nga 18 në 40, numri i certifikatave të unifikuara për eksport
Rritja e eksporteve bujqësore drejt tregjeve të Bashkimit Europian është...
Shtyllat kryesore të buxhetit 2020/ Rindërtimi, rritja ekonomike dhe investimet
Të ardhurat e parashikuara të mblidhen në buxhetin e vitit 2020 llogariten...
Autoportreti i ngrysur i Van Gogut në Oslo konfirmohet si autentik
Piktura e vetme e njohur nga mjeshtri holandez në kohën kur ai kishte...
Johnson: Kritikët e Huawei-t të ofrojnë alternativa
Kryeministri britanik Boris Johnson u bëri thirrje kritikëve të Huawei-t...
FMN: Marrëveshja tregtare SHBA-Kinë do të pakësojë paqartësinë globale
Drejtorja menaxhuese e Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN) Kristalina Georgieva...
Putini fton Merkelin në Rusi për krizën e Iranit
Kancelarja gjermane do të shkojë në Rusi për të takuar Presidentin...
Autoportreti i ngrysur i Van Gogut në Oslo konfirmohet si autentik
Piktura e vetme e njohur nga mjeshtri holandez në kohën kur ai kishte...
Greg Rama rikthen “Fidem” në Janinë
Pas Shqipërisë, Greg Rama, djali i kryeministrit Rama ka çelur ekspozitën...
Për “Kangët popullore erotike” të Vlora Nikçit
Vlora Nikçi, aktore e lindur në Pejë, ka bërë një punë shumë të...
Himni i Bashkimit, teksti nga Asdreni, Kënduar nga Banda e Lirisë, Korçë 1909
Himni i BashkimitTeksti nga AsdreniKënduar nga “Banda e Lirisë” Ardhi...
NATO prezanton dronin e ri “Spiun”
NATO ka modernizuar mjetet dhe pajisjet për të rritur zbulueshmërinë...
WhatsApp shënon rekord të ri, sa mesazhe u dërguan gjatë festave
WhatsApp ka thyer rekordin. Ai është tashmë një nga aplikacionet më...
Zbulohet rroga e shefit të Apple
Kreu i “Apple”, Tim Cook, ka fituar 11,6 milionë dollarë në vitin...
VW popullor edhe në rrymë – shet mbi 100,000 njësi të Golf-ave elektrik
Gjiganti i automjeteve gjermane ka shitur 100 mijë njësi të versionit...
Shkencëtarët: Toksinat e dëmshme nga ajri ndikojnë në evolucionin e njeriut?
Nën titullin “Pse ndotja e ajrit është kaq e rrezikshme” New York...
Të gjitha përfitimet e vitaminës A
Njerëzit janë më të përqendruar te vitamina B, C, ose D, dhe përfitimet...
Kura 5 ditore me mjaltë dhe hudhra – efekte të forta në organizëm
Kohët e fundit, jeta është bërë shumë e shpejtë, ashtu si ushqimet. Ky...
A mund të prekemi nga kanceri në mushkëri nëse nuk pimë duhan?
Pirja e duhanit nuk është e dëmshme vetëm për duhanpirësit. Ndikon...
Princi-Harry-dhe-bashkëshortja-e-tij-Meghan-heqin-dorë-nga-detyrat-mbretërore
Meghan Markle dhe Princ Harry humbasin fondet dhe titujt mbretërorë
Meghan Markle dhe Princi Harry do të humbasin titujt e tyre të HRH pasi...
Bes Kallaku tregon rrogën që merrte në ‘Portokalli’: Shkonte mbi…
Me siguri të gjithë e mbani mend Bes Kallakun me rolet e tij në “Portokalli”...
Ish-burri i parë i Anna Oxës bën vetëvrasje
Ka vdekur ish-burri i Anna Oxës. Franco Ciani, 62 vjeç, këngëtar,...
Oriola Marashi pozon joshëse e hipur mbi një pelë
Oriola Marashi nuk e ka aspak të ftohtë. Modelja shqiptare, Oriola...
Për një fytyrë pa njolla
Njollat në fytyrë janë një shqetësim i vërtetë për femrat. Zakonisht,...
4 hapa per nje lekure te paster si nje femi
Duke pasur gjithmonë në mendje shprehjen “Kurrë mos vendosni mbi lëkurën...
Pse na fryhet gjoksi shumë gjatë periodave?
Vajza, le ta pranojmë të gjitha tani: do të ishte ideale sikur cikli...
Këshilla të floktarëve të famshëm: Kjo ngjyrë e flokëve do të shënojë vjeshtën!
Shumica e femrave me fillimin e ditëve të ftohta flokët e tyre vendosin...
“PËRSE EUROPA NA LARGOHET “
Ky titull më erdhi në faqen time të facebook , e lexova dhe autori nuk...
Shqipërisë po i shtohen pleqtë, në 10 vite ka 22% më shumë të moshuar
Tetori nisi me ditën ndërkombëtare të të moshuarve, numri i të cilëve,...
Infermierët në Gjermani: Në Shqipëri na kanosnin me bukën e gojës
Rrëfimet e infermierëve të larguar në Gjermani. Diferencat në kushtet...
Mungojnë kuponat për pasaporta dhe kartë ID, qytetarët sorollaten
Janë 1.4 milion karta identiteti dhe pasaporta qytetarësh, të cilët...
BMW vs Mercedes: Ja cili automjet është më i mirë për t’u blerë sipas karakteristikave
Mercedes dhe BMW kanë qenë rivalë në tregun e makinave luksoze për...
Njihuni me Lamborghinin gjigant me gjashtë rrota
Bimelecdesign ka punuar në një Larborghini, duke e kthyer në makinë...
Arrin Lamborghini Huracan EVO RWD
Lamborghini ka befasuar fansat në ditët e para të vitit 2020 me një...
VW popullor edhe në rrymë – shet mbi 100,000 njësi të Golf-ave elektrik
Gjiganti i automjeteve gjermane ka shitur 100 mijë njësi të versionit...
Man Utd rivalizon Interin, për shërbimet e Vidal
Manchester United është skuadra që është futur në garë për shërbimet...
Nuk ndihmon as Ibrahimovic, Milan luan baras me Sampdoria
Milan e ka nisur me barazim vitin e ri kalendarik, 2020. Skuadra ‘Rosoneri’...
Juventus 4:0 Cagliari, notat e lojtarëve
Juventus e ka nisur për mrekulli vitin e ri kalendarik, duke demoluar...
Konfirmohet data dhe vendi për përballjen në mes të Chisoras dhe Price
të konfirmuar edhe zyrtarisht përballja në mes të Derek Chisoras dhe...