Masakra e Reçakut, njihet gjithashtu si një nga ngjarjet që ka shënuar kthesë në diplomacinë ndërkombëtare në raport me Serbinë dhe Kosovën, duke u paraprirë proceseve që çuan tek fushata...
Mbrëmja e sotme në “Shiko Kush Luan” është një nga më të veçantat që është transmetuar më parë. Siç është bërë e ditur protagonistët e emisionit janë 8 fëmijët e prekur nga tërmeti...
Kancelarja gjermane Angela Merkel thotë se dëshiron konsensus sa më të shpejtë me Francën për reformimin e zgjerimit të Bashkimit Evropian. Pas një takimi me homologun e saj kroat, Andrej Plenkoviç,...
Olta Gixhari festoi 33-vjetorin këtë verë më e lumtur se kurrë. Si rrallëherë, ajo zbuloi se është në një lidhje dhe partneri i saj e ka mbushur me surpriza në këtë ditë të veçantë. Ai...
Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri në një deklaratë për shtyp, ka folur hapur për akuzat e ngitura ndaj tij dhe për dënimin me 3 vite shërbim prove. Tahiri tha se që nga fillimi i tij...
Ambasada e SHBA në Tiranë reagon për vendimin e Gjykatës për ish-ministrin Saimir Tahiri, të cilin e dënoi me 3.4 vite shërbim prove për “shpërdorim detyre”. Ambasada e cilëson...
Ka përfunduar takimi i aleatëve të opozitës në selinë blu, e cila ka zgjatur thuajse 1 orë. Pasi ka dalë nga selia e Partisë Demokratike, kryetarja e LSI Monika Kryemadhi tha se opozita e bashkuar...
Kryebashkiakja e Roskovecit, Majlinda Bufi rezulton një ndër politikanet lokale më të pasura në Shqipëri me asete familjare të deklaruara në vlerën e 171.8 milionë lekëve [1.5 milion USD], me...
Prezenca e OSBE-së në Shqipëri ka ftuar palët politike në Shqipëri në një tryezë për reformën zgjedhore. Ajo thotë se është e gatshme të mbështesë autoritetet shqiptare për të përfunduar...
Në një seancë dëgjimore në Komisionin për Integrimin Evropian, ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme i Shqipërisë, Gent Cakaj foli për Top Channel rreth heqjes së targave diplomatike për...