Janë sekuestruar nga policia e Athinës 1.8 milion euro të falsifikuara, në një dyqan që përdorej si fabrikë falsifikimi, raportojnë mediat vendase. Policia kishte zbuluar mijëra fletë letre...
Qyteti i Ulët bavarez i Abensberg, i cili ka rreth 14,000 banorë në Hallertau, ishte skena e të shtënave të përgjakshme mbrëmjen e djeshme. Rreth orës 18.10 minuta të pasdites, kalimtarët kanë...
 Një tërmet me magnitutë 5.7 ka rënë mesditën e sotme në afërsi të Stambollit në Turqi. Epiqendra e tërmetit ka qenë në detin Marmara, me thëllësi 2 km dhe 66 km në perëndim të Stambollit. Lëkundjet...
Presidenti i Parlamentit Europian, David Sassoli, ka shprehur mbështetjen e unionit për Shqipërinë, pas tërmeteve që goditën vendin ditën e shtunë, ku pati dëme materiale në disa qytete, si...
Një alarm për bombë në aeroportin e Manchester ka vënë në gatishmëri të gjithë policinë britanike e cila ka shkuar në vendngjarje dhe rrethoi të gjithë zonën. Pas kontrolleve të imtësishme...
Të paktën 35 persona që merrnin pjesë në një ceremoni martesore humbën jetën dhe 13 të tjerë u plagosën si pasojë e një sulmi të armatosur të ushtrisë afgane ndaj një baze ku fshiheshin...
Emri i të dyshuarit për vrasje Stephan Ernst në vrasjen e Walter Lübcke, guvernatori i Kassel në Gjermani, përmendet në dosjen NSU të organizatës terroriste neonazi 11 herë. Sidoqoftë, vendimi...
Greqi – Të dhëna të reja për rrjetin global të trafikut të kokainës pas zbulimit të 580 kg kokainë të pastër të fshehur në 12 kontejnerë me banane në portin e Pireut. Agjencitë greke...
“Jelekët e verdhë” kundër ndyshimeve klimatike Rikthehet dhuna në rrugët e Parisit. Mbi 100 manifestues janë arrestuar në kryeqytetin francez në rikthimin e protestave të “jelekëve të...
Një futbollist holandez është vrarë në një pritë mbrëmjen e së mërkurës në Amsterdam. Dy burra qëlluan me armë zjarri nga një motoçikletë mbi makinën e futbollistit Kelvin Maynard, e...