Një 20-vjeçare është gjetur e vdekur në rrethana misterioze në Britani. Keeley Bunker u gjet e pajetë në në pyllin afër zonës së Rrugës Romake në Tamworth ditën e enjte orës 21:00. Mediat...
Bundestagu gjerman voton me 26 shtator për çeljen e negociatave me Shqipërinë. Dokumenti që do të formulojë qëndrimin gjerman në Këshillin e BE-së dhe është duke u finalizuar, do të hidhet...
Departamenti amerikan i Drejtësisë do të padisë ish-kontraktorin e Agjencisë për Siguri Kombëtare, Edward Snowden duke pretenduar se libri i tij autobiografik përbën shkelje me marrëveshjet...
Një ngjarje tragjike ka ndodhur pasditen e sotme në Selanik të Greqisë.Një burrë i cili kishte qëllim të vetëvritej u hodh nga mbikalimi dhe shkaktoi plagosjen e një 28-vjeçari.Sipas mediave...
Gjatë një aksioni të Policisë italiane kanë rënë në pranga 30 persona, midis të cilëve edhe shqiptarë po dhe të tjerë janë shpallur në kërkim.Midis personave të arrestuar janë dhe...
Një 49-vjeçar rumun u arrestua në aeroportin ndërkombëtar të Athinës ” Eleftherios Venizelos” pas një kontrolli policor, me akuzën për posedim të paligjshëm të dokumenteve të udhëtimit...
Bashkimi Evropian ka vendosur të dërgojë mision vëzhgues për të monitoruar zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Kosovë. Shefja për politikë të jashtme e BE-së, Federica Mogherini, emëroi...
Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe, David Cameron, ka shkruar në librin e tij se kryeministri i tanishëm i këtij shteti, Boris Johnson, është një gënjeshtar që e ka përkrahur fushatën për...
Vrima e ozonit mbi Antarktidë këtë vit mund të jetë më e vogla e këtyre tre dekadave të fundit, sipas shkencëtarëve. Vëzhgimet në atmosferë tregojnë se vrima nuk është zgjeruar në...
Një i ri shqiptar është vrarë në Brighton të Anglisë ndërsa autoritetet britanike bëjnë thirrje për ndihmë për të zbuluar të kaluarën e tij. 21-vjeçari Serxho Marku u gjet i plagosur...