Prokurorët bullgarë akuzuan të martën kreun e një organizate joqeveritare (OJQ) për spiunim për Rusinë, si pjesë e një skeme, për të cilën prokurorët thonë se kishte për synim të largonte...
Trupa e elitës së ushtrisë gjermane, KSK, ka qenë gjithnjë e më shumë në shënjestër të shërbimeve sekrete (MAD) të Berlinit për shkak të një devijimi neonazist që është shfaqur në...
Në Itali, qeveria e Conte 2 e përbërë nga Partia Demokratike dhe Lëvizja “Pesë Yjet” ka marrë votëbesimin edhe në Senat. Me 169 vota pro, 133 kundër dhe 5 abstenim Conte 2 mori besimin. Ditën...
Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, është zotuar të aneksojë një pjesë të okupuar të Bregut Perëndimor, në kufi me Jordaninë, nëse ai rizgjedhet kryeministër. Netanyahu tha...
Jack Ma, themeluesi i gjigandit kinez të tregtisë elektronike “Alibaba”, dha dorëheqjen nga posti i kryetarit ekzekutiv të kompanisë. Daniel Zhang zyrtarisht do të marrë përsipër frerët...
Presidenti amerikan Donald Trump sapo ka njoftuar me anë të njoftimeve në rrjete sociale se ka shkarkuar nga detyra këshilltarin e tij për Siguri Kombëtare, John Bolton. Trump e ka njoftuar lajmin...