DURRËS Një person është plagosur me armë zjarri në Durrës mbrëmjen e sotme. Gazetarja Klodjana Haxhiaj raporton për “BalkanWeb” se ngjarja ka ndodhur në zonën e “Plazhit”, ku një shtetas...
Gazetari Artan Hoxha në studion e Abc News ka dhënë detaje të forta për vrasjen e Guxim Gjyriqit në Tropoje. Hoxha tha se kemi të bëjmë me një vrasës me pagesës. Po ashtu gazetari u shpreh...
Një pikë karburanti ka shpërthyer pak minuta më parë në kryeqytet ndërsa raportohet paraprakisht se nuk ka njerëz të lënduar veçse dëme të shumta materiale. Ngjarja ka ndodhur në zonën e...
Deri më tani është mësuar se autorët kanë qëlluar me breshëri automatiku në drejtim të banesës së dy vëllezërve, duke lënë të plagosur në këmbë Artan Breshën. Viktima e atentatit,...
Ministria e Mbrojtjes konfirmoi në orën 14:00 se deri më tani janë 15 viktima nga tërmeti i rëndë. Viktimat janë shënuar në Durrës dhe Thumanë. Ndërkohë janë 41 persona të shpëtuar. Raportohet...
Shqipëria nuk gjen qetësi. Një tjetër tërmet i fortë goditi vendin në këto momente. Lëkundja sërish ishte më e vogël se ajo e mëngjesit. Infomacionet paraprake nga EMSC thonë se tërmeti...
Tragjedia e familjes Lala në Kënetë të Durrësit ka prekur të madh e të vogël në Shqipëri që po ndjekin hap pas hapi çfarë po ndodh pas tërmeteve të fuqishme që goditën sot vendin, duke...
Një tërmet i fuqishëm ka “shkundur” Tiranën këtë paradite por është ndierë i fortë edhe në disa qytete të tjera të vendit, si Durrës, Fier, Vlorë, Shkodër.Sipas të dhenave nga IGJEUM,...
Tiranë Finalizohet një tjetër operacion për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve. Operacioni policor i koduar “Kombinati”, zhvilluar nga Komisariati i Polciisë...
Tiranë Finalizohet një tjetër operacion për parandalimin dhe goditjen e shpërndarjes së lëndëve narkotike në doza të vogla. Operacioni policor i koduar “Furnitori”, i zhvilluar nga...