Kavajë Finalizohet operacioni policor i koduar “Çiklisti”, për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e shpërndarjes së lëndëve narkotike. Sekuestrohen në cilësinë e provës materiale...
Një përleshje mes të dënuarve ka ndodhur sot në burgun e Rrogozhinës. Gazetarja Dorjana Bezat raporton për “Balkanweb” se i plagosur ka mbetur shtetasi Bajram Myftaraj 26 vjeç. Ai është...
Tiranë Finalizohet operacioni policor i koduar “Mbishkrimi”, për goditjen e shpërndarjes së drogave të forta në doza të vogla në lokale nate dhe përshtatjen e tyre për prostitucion. Operacioni...
Tiranë – 15 të shoqëruar për bllokimin e rrugës në zonën e Unazës së Re, mbrëmjen e sotme, 10 të arrestuar në flagrancë Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 6, arrestuan në flagrancë...
Avokati i Izet Haxhisë, Idajet Beqiri pretendon se ndaj klientit të tij është tentuar eleminimi fizik. Sipas Beqirit në datën 9 Tetor është tentuar që Haxhia të eleminohet fizikisht, dhe është...
Komisioni i Venecias ka dale me deklarate per mediat ne lidhje me raportin zyrtar qe ka perpiluar për kreun e shtetit Ilir Meta, pas mbledhjes se fakteve dhe takimeve qe zhvilloi ne Tirane, therritur...
Nipi i Dritan Haxhollit, i cili mbeti i vdekur një ditë më parë në shtëpinë e Marsida Qatjas, ka folur sot për News 24 dhe ka treguar se Marsida së bashki me policin e Burgjeve, kishin njohje...
Një ditë pas vrasjes në Kavajë, Prokuroria urdhëron ndalimin e Marsida Qatjas, në banesën e të cilës ndodhi ngjarje e rëndë ku mbeti i pajetë Dritan Haxholli. Marsida Qatja do të ripyetet...
Një motoçikletë me drejtues ende të paidentifikuar ka përplasur një çiklist 80 vjeç. Ngjarja ka ndodhur ditën e sotme rreth orës 10:40 në rrugën e “Dibrës” në Tiranë. 80 vjeçari me...
Një aksident automobilistik ka ndodhur këtë pasdite në Shkodër, ku një drejtues mjeti 37-vjeçar ka përplasur një fëmijë vetëm 10 vjeç. Policia bën me dije se vogëlushi i aksidentuar...