Në aksin rrugor Fushë-Krujë-Vorë, sapo ka ndodhur një aksident në vendin e njohur si kryqëzimi i Rinasit. Dy makina janë përplasur me njëra-tjetrën dhe si pasojë kanë ngelur të plagosur 3...
Kamzë Plagosin me mjet prerës një shtetas pas një konfikti për motive të dobëta, në pranga dy vëllezër, ndërsa vëllai i tretë shpallet në kërkim Gjatë kontrollit të ushtruar në banesën...
Një 63-vjeçar humbi jetën në Shkodër pasi u godit nga një automjet ndërsa po kalonte rrugën. Aksidenti rrugor ndodhi në orët e para të mëngjesit të së hënës në aksin rrugor Shkodër-Lezhë...
Një sherr i nisur në ambientet e shkollës çoi në plagosjen e një adoleshenti mbrëmjen e së enjtes në Shkodër. Burime zyrtare të policisë sqarojnë se ngjarja ndodhi rreth orës 20:00, në lagjen...
Ekstradohet nga Gjermania, Arbër Çekaj, i akuzuar për 613 kilogramë kokainë të kapur në Portin e Durrësit. Ai ishte pronari i kontenierit me banane ku ishte fshehur droga. Lajmi për ekstradimin...
Arbër Çekaj i arrestuar për sasinë prej 613 kg kokainë e ka pritur i buzëqeshur vendimin e gjykatës që e la në burg deri në përfundim të hetimeve. Vetëm dy ditë pas ekstradimit nga Gjermani,...
Policia e Shkodrës ka finalizuar operacionin e koduar ‘Brebulla’, ku në pranga kanë rënë tre vëllezër. Mësohet se vëllezërit në bashkëpunim me njëri-tjetrin kishin kultivuar bimë narkotike...
Shoqata ‘Stop Krimit në Durrës’ raporton mbi 300 persona të humbur dhe të trafikuar. Në qytetin e Durrësit po mbushen afërsisht 2 vite që funksionon shoqata ‘Stop Krimit’, e cila është...
Intervistë me zotin Ylli Toska. Zv/drejtor i Agjencisë Kërkimit dhe drejtor i Filialit të UK-së Ju jeni  drejtori i një qëndre Studimi në luftën  kundër krimit, për të shtuar se ky është...