Plagosje me armë zjarri në zonën e Plazhit në Durrës, policia në vendngjarje
DURRËS Një person është plagosur me armë zjarri në Durrës mbrëmjen...
Për një fytyrë pa njolla
Njollat në fytyrë janë një shqetësim i vërtetë për femrat. Zakonisht,...
Autoportreti i ngrysur i Van Gogut në Oslo konfirmohet si autentik
Piktura e vetme e njohur nga mjeshtri holandez në kohën kur ai kishte...
Greg Rama rikthen “Fidem” në Janinë
Pas Shqipërisë, Greg Rama, djali i kryeministrit Rama ka çelur ekspozitën...
Shkencëtarët: Toksinat e dëmshme nga ajri ndikojnë në evolucionin e njeriut?
Nën titullin “Pse ndotja e ajrit është kaq e rrezikshme” New York...
NATO prezanton dronin e ri “Spiun”
NATO ka modernizuar mjetet dhe pajisjet për të rritur zbulueshmërinë...
Plagosje me armë zjarri në zonën e Plazhit në Durrës, policia në vendngjarje
DURRËS Një person është plagosur me armë zjarri në Durrës mbrëmjen...
Vetëvendosje propozon Albin Kurtin si mandatar për kryeministër
Lëvizja Vetëvendosje zyrtarizoi nominimin e Albin Kurtit për kryeministër...
Hapet ankand për Parkun Energjetike Fotovoltaik të Karavastasë
Ankandi për parkun Energjetik Fotovoltaik Karavasta është hapur sot...
Ekspozita “Ngjyrat e Orthodoksisë”
“Ngjyrat e Orthodoksisë” është ekspozita me afro 500 fotografi që...
Plagosje me armë zjarri në zonën e Plazhit në Durrës, policia në vendngjarje
DURRËS Një person është plagosur me armë zjarri në Durrës mbrëmjen...
Atentati në Tropojë, Artan Hoxha zbulon pse e vranë Guxim Gjyriçin
Gazetari Artan Hoxha në studion e Abc News ka dhënë detaje të forta...
Shpërthen një pikë karburanti në Tiranë, detajet e para rreth ngjarjes
Një pikë karburanti ka shpërthyer pak minuta më parë në kryeqytet...
Atentati/ Viktimën e rrëmbyen dhe e vranë
Deri më tani është mësuar se autorët kanë qëlluar me breshëri automatiku...
Do të harxhohen rreth 26 miliardë lekë investime publike për këtë vit
Investimet publike 2020 do të jenë 5.1% më të larta se një vit më...
Buxheti 2020/ Rritet nga 18 në 40, numri i certifikatave të unifikuara për eksport
Rritja e eksporteve bujqësore drejt tregjeve të Bashkimit Europian është...
Shtyllat kryesore të buxhetit 2020/ Rindërtimi, rritja ekonomike dhe investimet
Të ardhurat e parashikuara të mblidhen në buxhetin e vitit 2020 llogariten...
Autoportreti i ngrysur i Van Gogut në Oslo konfirmohet si autentik
Piktura e vetme e njohur nga mjeshtri holandez në kohën kur ai kishte...
Johnson: Kritikët e Huawei-t të ofrojnë alternativa
Kryeministri britanik Boris Johnson u bëri thirrje kritikëve të Huawei-t...
FMN: Marrëveshja tregtare SHBA-Kinë do të pakësojë paqartësinë globale
Drejtorja menaxhuese e Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN) Kristalina Georgieva...
Putini fton Merkelin në Rusi për krizën e Iranit
Kancelarja gjermane do të shkojë në Rusi për të takuar Presidentin...
Autoportreti i ngrysur i Van Gogut në Oslo konfirmohet si autentik
Piktura e vetme e njohur nga mjeshtri holandez në kohën kur ai kishte...
Greg Rama rikthen “Fidem” në Janinë
Pas Shqipërisë, Greg Rama, djali i kryeministrit Rama ka çelur ekspozitën...
Për “Kangët popullore erotike” të Vlora Nikçit
Vlora Nikçi, aktore e lindur në Pejë, ka bërë një punë shumë të...
Himni i Bashkimit, teksti nga Asdreni, Kënduar nga Banda e Lirisë, Korçë 1909
Himni i BashkimitTeksti nga AsdreniKënduar nga “Banda e Lirisë” Ardhi...
NATO prezanton dronin e ri “Spiun”
NATO ka modernizuar mjetet dhe pajisjet për të rritur zbulueshmërinë...
WhatsApp shënon rekord të ri, sa mesazhe u dërguan gjatë festave
WhatsApp ka thyer rekordin. Ai është tashmë një nga aplikacionet më...
Zbulohet rroga e shefit të Apple
Kreu i “Apple”, Tim Cook, ka fituar 11,6 milionë dollarë në vitin...
VW popullor edhe në rrymë – shet mbi 100,000 njësi të Golf-ave elektrik
Gjiganti i automjeteve gjermane ka shitur 100 mijë njësi të versionit...
Shkencëtarët: Toksinat e dëmshme nga ajri ndikojnë në evolucionin e njeriut?
Nën titullin “Pse ndotja e ajrit është kaq e rrezikshme” New York...
Të gjitha përfitimet e vitaminës A
Njerëzit janë më të përqendruar te vitamina B, C, ose D, dhe përfitimet...
Kura 5 ditore me mjaltë dhe hudhra – efekte të forta në organizëm
Kohët e fundit, jeta është bërë shumë e shpejtë, ashtu si ushqimet. Ky...
A mund të prekemi nga kanceri në mushkëri nëse nuk pimë duhan?
Pirja e duhanit nuk është e dëmshme vetëm për duhanpirësit. Ndikon...
Princi-Harry-dhe-bashkëshortja-e-tij-Meghan-heqin-dorë-nga-detyrat-mbretërore
Meghan Markle dhe Princ Harry humbasin fondet dhe titujt mbretërorë
Meghan Markle dhe Princi Harry do të humbasin titujt e tyre të HRH pasi...
Bes Kallaku tregon rrogën që merrte në ‘Portokalli’: Shkonte mbi…
Me siguri të gjithë e mbani mend Bes Kallakun me rolet e tij në “Portokalli”...
Ish-burri i parë i Anna Oxës bën vetëvrasje
Ka vdekur ish-burri i Anna Oxës. Franco Ciani, 62 vjeç, këngëtar,...
Oriola Marashi pozon joshëse e hipur mbi një pelë
Oriola Marashi nuk e ka aspak të ftohtë. Modelja shqiptare, Oriola...
Për një fytyrë pa njolla
Njollat në fytyrë janë një shqetësim i vërtetë për femrat. Zakonisht,...
4 hapa per nje lekure te paster si nje femi
Duke pasur gjithmonë në mendje shprehjen “Kurrë mos vendosni mbi lëkurën...
Pse na fryhet gjoksi shumë gjatë periodave?
Vajza, le ta pranojmë të gjitha tani: do të ishte ideale sikur cikli...
Këshilla të floktarëve të famshëm: Kjo ngjyrë e flokëve do të shënojë vjeshtën!
Shumica e femrave me fillimin e ditëve të ftohta flokët e tyre vendosin...
“PËRSE EUROPA NA LARGOHET “
Ky titull më erdhi në faqen time të facebook , e lexova dhe autori nuk...
Shqipërisë po i shtohen pleqtë, në 10 vite ka 22% më shumë të moshuar
Tetori nisi me ditën ndërkombëtare të të moshuarve, numri i të cilëve,...
Infermierët në Gjermani: Në Shqipëri na kanosnin me bukën e gojës
Rrëfimet e infermierëve të larguar në Gjermani. Diferencat në kushtet...
Mungojnë kuponat për pasaporta dhe kartë ID, qytetarët sorollaten
Janë 1.4 milion karta identiteti dhe pasaporta qytetarësh, të cilët...
BMW vs Mercedes: Ja cili automjet është më i mirë për t’u blerë sipas karakteristikave
Mercedes dhe BMW kanë qenë rivalë në tregun e makinave luksoze për...
Njihuni me Lamborghinin gjigant me gjashtë rrota
Bimelecdesign ka punuar në një Larborghini, duke e kthyer në makinë...
Arrin Lamborghini Huracan EVO RWD
Lamborghini ka befasuar fansat në ditët e para të vitit 2020 me një...
VW popullor edhe në rrymë – shet mbi 100,000 njësi të Golf-ave elektrik
Gjiganti i automjeteve gjermane ka shitur 100 mijë njësi të versionit...
Man Utd rivalizon Interin, për shërbimet e Vidal
Manchester United është skuadra që është futur në garë për shërbimet...
Nuk ndihmon as Ibrahimovic, Milan luan baras me Sampdoria
Milan e ka nisur me barazim vitin e ri kalendarik, 2020. Skuadra ‘Rosoneri’...
Juventus 4:0 Cagliari, notat e lojtarëve
Juventus e ka nisur për mrekulli vitin e ri kalendarik, duke demoluar...
Konfirmohet data dhe vendi për përballjen në mes të Chisoras dhe Price
të konfirmuar edhe zyrtarisht përballja në mes të Derek Chisoras dhe...
Plagosje me armë zjarri në zonën e Plazhit në Durrës, policia në vendngjarje
DURRËS Një person është plagosur me armë zjarri në Durrës mbrëmjen e sotme. Gazetarja Klodjana Haxhiaj raporton për “BalkanWeb”...
Për një fytyrë pa njolla
Njollat në fytyrë janë një shqetësim i vërtetë për femrat. Zakonisht, zgjidhja e parë janë tretmanet në sallonet e kozmetikës,...
Autoportreti i ngrysur i Van Gogut në Oslo konfirmohet si autentik
Piktura e vetme e njohur nga mjeshtri holandez në kohën kur ai kishte çrregullime mendore është “pa dyshim” vepër e tij. Pas...
Greg Rama rikthen “Fidem” në Janinë
Pas Shqipërisë, Greg Rama, djali i kryeministrit Rama ka çelur ekspozitën e tij “Fidem” në Greqi. Ekspozita u hap për publikun...
Shkencëtarët: Toksinat e dëmshme nga ajri ndikojnë në evolucionin e njeriut?
Nën titullin “Pse ndotja e ajrit është kaq e rrezikshme” New York Times publikoi një artikull autorët e të cilit pretendojnë...
NATO prezanton dronin e ri “Spiun”
NATO ka modernizuar mjetet dhe pajisjet për të rritur zbulueshmërinë e kërcënimeve të shumta. Së fundi Organizata e Traktatit...
Vetëvendosje propozon Albin Kurtin si mandatar për kryeministër
Lëvizja Vetëvendosje zyrtarizoi nominimin e Albin Kurtit për kryeministër Këtë vendim Vetëvendosje...
Hapet ankand për Parkun Energjetike Fotovoltaik të Karavastasë
Ankandi për parkun Energjetik Fotovoltaik Karavasta është hapur sot nga ministria e infrastrukturës,...
Ekspozita “Ngjyrat e Orthodoksisë”
“Ngjyrat e Orthodoksisë” është ekspozita me afro 500 fotografi që tregojnë...
Rihapet qarkullimi nga Kapshtica drejt Greqisë për mjetet e tonazhit të rëndë
Organet policore greke kanë bërë me dije se tanimë është rihapur aksi Kapshticë-Kostur...
Rekord /Mafias në Itali i sekuestrohen 18 miliardë euro
Në mbyllje të vitit 2019 Policia Financiare Italiane ka publikuar të dhënat zyrtare...
Atentati në Tropojë, Artan Hoxha zbulon pse e vranë Guxim Gjyriçin
Gazetari Artan Hoxha në studion e Abc News ka dhënë detaje të forta për vrasjen e Guxim Gjyriqit...
Shpërthen një pikë karburanti në Tiranë, detajet e para rreth ngjarjes
Një pikë karburanti ka shpërthyer pak minuta më parë në kryeqytet ndërsa raportohet paraprakisht...
Atentati/ Viktimën e rrëmbyen dhe e vranë
Deri më tani është mësuar se autorët kanë qëlluar me breshëri automatiku...
Ministria e Mbrojtjes: 15 viktima dhe 41 të shpëtuar deri tani
Ministria e Mbrojtjes konfirmoi në orën 14:00 se deri më tani janë 15 viktima...
Tjetër tërmet 5-ballësh, nuk ndalen lëkundjet e forta
Shqipëria nuk gjen qetësi. Një tjetër tërmet i fortë goditi vendin në këto...
Investimet publike 2020 do të jenë 5.1% më të larta se një vit më parë, ose rreth 26 miliardë lekë. Sipas autoriteteve, prioritet edhe për këtë vit mbetet financimi i projekteve në vazhdim, duke synuar përfundimin e tyre brenda vitit 2021. Rritja e investimeve publike do të vijë si nga rritja e financimit të brendshëm, ashtu edhe e financimit të huaj. Parashikohet të realizohen projekte të rëndësishme të infrastrukturës...
Vlerësohen lehtësitë fiskale, por mbeten në letër, aktet nënligjore që shoqërojnë ligjet e Kuvendit nuk janë gati
Qeveria shqiptare dhe ligjvënësit në kuvend i kanë ofruar një numër të konsiderueshëm lehtësish...
Buxheti 2020/ Rritet nga 18 në 40, numri i certifikatave të unifikuara për eksport
Rritja e eksporteve bujqësore drejt tregjeve të Bashkimit Europian është një prioritet kyç i Ministrisë...
Shtyllat kryesore të buxhetit 2020/ Rindërtimi, rritja ekonomike dhe investimet
Të ardhurat e parashikuara të mblidhen në buxhetin e vitit 2020 llogariten 509...
Shifër rekord/ 1.25 miliardë euro, të ardhurat nga jashtë gjatë vitit 2019
Ekonomia shqiptare përfitoi vitin e kaluar, të ardhura nga jashtë (remitanca)...
IPARD II/ Investimet në bujqësi sipas standardeve të BE-së, oferta jo reale sjell refuzimin e aplikimit
Programi IPARD II i bashkëfinancuar nga qeveria shqiptare dhe Bashkimi Europian,...
Kryeministri britanik Boris Johnson u bëri thirrje kritikëve të Huawei-t që të ofrojnë alternativa për prodhuesin e pajisjeve të telekomit kinez, i cili ka një epërsi ndaj konkurrentëve të tij në teknologjinë 5G. “Publiku britanik meriton të ketë qasje në teknologjinë më të mirë të mundshme. E kam fjalën për atë infrastrukturore dhe teknologjike. Duam t’i sjellim çdo banori bandë të gjerë në gigabit. Nëse...
Drejtorja menaxhuese e Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN) Kristalina Georgieva tha se marrëveshja tregtare e fazës së parë midis Kinës dhe SHBA-së do të pakësojë paqartësinë që ka penguar rritjen e ekonomisë globale. Georgieva tha se FMN-ja do të publikojë një parashikim të rregulluar për ekonominë globale, si një pjesë përbërëse e Raportit të Parashikimit të Ekonomisë Botërore në Forumin Ekonomik Botëror të...
Putini fton Merkelin në Rusi për krizën e Iranit
Kancelarja gjermane do të shkojë në Rusi për të takuar Presidentin Vladimir Putin të shtunën...
Zjarret në Australi shihen nga hapësira
Temperaturat e larta rekord në Australi kanë ndezur zjarre në të gjithë vendin, duke vrarë miliona...
Turma njerëzish mblidhen në Teheran për funeralin e komandantit të vrarë
Mijëra persona kanë dalë nëpër rrugët e kryeqytetit iranian, Teheran për të përcjellë funeralin...
Piktura e vetme e njohur nga mjeshtri holandez në kohën kur ai kishte çrregullime mendore është “pa dyshim” vepër e tij. Pas disa dekadash dyshime, një autoportret i ngrysur u vërtetua si autentik dhe një vepër e mirëfilltë e Vinsent Van Gog dhe e vetmja vepër e njohur e pikturuar ndërsa ai kishte psikoza. Autoportreti i vitit 1889 ka qenë në koleksionin kombëtar të Norvegjisë që nga viti 1910, por autenticiteti i saj ka qënë e vënë e dyshim që nga viti 1970. Të hënën, Muzeu Vang Gog në Amsterdam shpalli se ajo “pa dyshim”, një vepër e artistit. Në portretin që mban datën gusht 1889, shprehja e artistit...
Greg Rama rikthen “Fidem” në Janinë
Për “Kangët popullore erotike” të Vlora Nikçit
Himni i Bashkimit, teksti nga Asdreni, Kënduar nga Banda e Lirisë, Korçë 1909
Tefta nuk këndon, por fluturon – Lasgush Poradeci
ANUNAKI, ILUMINATI DHE SHQIPETARET
PËRSE ISMAIL KADRE NUK PO E MERR ÇMIMIN NOBEL NË LETËRSI PREJ VITES
Telegrami i urimit, kur e njohu zyrtarisht Turqia mbretin Zog
NATO ka modernizuar mjetet dhe pajisjet për të rritur zbulueshmërinë e kërcënimeve të shumta. Së fundi Organizata e Traktatit të Atlantikut të Veriut ka prezantuar një dron “spiun”. Ai është emërtuar “Global Hawks” dhe me të, aleanca do të mund të bëjë kërkime të ndryshme nga lartësia. Sipas BBC, droni mund të qëndrojë në ajër për 30 orë, arrin lartësi deri në 18 kilometra dhe ka aftësinë të vëzhgojë...
WhatsApp shënon rekord të ri, sa mesazhe u dërguan gjatë festave
WhatsApp ka thyer rekordin. Ai është tashmë një nga aplikacionet më të shkarkuara në botë, dhe...
Zbulohet rroga e shefit të Apple
Kreu i “Apple”, Tim Cook, ka fituar 11,6 milionë dollarë në vitin 2019, nga 15,7 milionë në...
VW popullor edhe në rrymë – shet mbi 100,000 njësi të Golf-ave elektrik
Gjiganti i automjeteve gjermane ka shitur 100 mijë njësi të versionit elektrik...
​Lloji i ri i baterisë: Nuk do të keni nevojë ta mbushni telefonin për pesë ditë
Shkencëtarët në Melburn kanë zhvilluar një bateri litium-squfuri që ka pesë...
WhatsApp do te ndaloje se punuari per disa telefona
WhatsApp ka zbuluar se aplikacioni i tij do të ndalojë së funksionuari në disa...
Shkencëtarët: Toksinat e dëmshme nga ajri ndikojnë në evolucionin e njeriut?
Nën titullin “Pse ndotja e ajrit është kaq e rrezikshme” New York Times publikoi një artikull autorët e të cilit pretendojnë se ndotja e ajrit nuk është një problem modern dhe thonë se...
Të gjitha përfitimet e vitaminës A
Njerëzit janë më të përqendruar te vitamina B, C, ose D, dhe përfitimet që marrim nga vitamina A shpesh harrohen. Vitamina A në kuptimin e rreptë quhet retinol ose vitamina A1. Ne vendosëm...
Kura 5 ditore me mjaltë dhe hudhra – efekte të forta në organizëm
Kohët e fundit, jeta është bërë shumë e shpejtë, ashtu si ushqimet. Ky ritëm është shkaktar i shumë sëmundjeve të rrezikshme siç është diabeti, mbipesha, problemet me tretjen e të...
A mund të prekemi nga kanceri në mushkëri nëse nuk pimë duhan?
Pirja e duhanit nuk është e dëmshme vetëm për duhanpirësit. Ndikon në mënyrë të barabartë në shëndetin e duhanpirësve pasivë. Brezat e vjetër mund të fshehin paditurinë e tyre për...
Vlerat ushqyese të lakrës së Brukselit
Vlera e tyre ushqyese janë shumë të larta, ato janë “të mrekullueshme” për shëndetin e njeriut. Përfshini ato në dietën tuaj dhe përmirësoni ndjeshëm mbrojtjet natyrore të trupit...
Kjo është arsyeja pse duhet të hani bukë të thekur
Ngrënia e bukës së thekur ju ndihmon shumë në shëndetin tuaj. Kush nuk e adhuron bukën e thekur, e sidomos në ditët e ftohta. E shoqëruar me gjalpë të freskët apo djathë, një mrekulli...
Princi-Harry-dhe-bashkëshortja-e-tij-Meghan-heqin-dorë-nga-detyrat-mbretërore
Meghan Markle dhe Princi Harry do të humbasin titujt e tyre të HRH pasi vendosën të heqin dorë nga  nga detyrat mbretërore për të vazhduar një jetë të pavarur financiarisht, ka njoftuar Buckingham Palace. Kjo do të thotë që Duka dhe Dukesha e Sussex nuk mund të përfaqësojnë më zyrtarisht Mbretërinë. Mbretëresha tha në një deklaratë: Pas shumë muaj bisedash dhe diskutimesh më të fundit, unë jam i kënaqur që...
Bes Kallaku tregon rrogën që merrte në ‘Portokalli’: Shkonte mbi…
Me siguri të gjithë e mbani mend Bes Kallakun me rolet e tij në “Portokalli” që sot e kësaj...
Ish-burri i parë i Anna Oxës bën vetëvrasje
Ka vdekur ish-burri i Anna Oxës. Franco Ciani, 62 vjeç, këngëtar, producent dhe muzikant, burri...
Oriola Marashi pozon joshëse e hipur mbi një pelë
Oriola Marashi nuk e ka aspak të ftohtë. Modelja shqiptare, Oriola Marashi,...
​ Vetëm pak ditë pas prezantimit, Arjanit i ikën edhe Sofia tjetër?! C`po ndodh!
Arian Cani u duk mjaft i kënaqur pak ditë më parë kur prezantoi Sofinë e re....
Futbollisti i njohur shqiptar bëhet baba për herë të parë (Foto)
Futbollisti shqiptar, Granit Xhaka dhe bashkëshortja e tij, Leonita, janë bërë...
Njollat në fytyrë janë një shqetësim i vërtetë për femrat. Zakonisht, zgjidhja e parë janë tretmanet në sallonet e kozmetikës, por kjo kushton. Nganjëherë nuk jemi të vetëdijshëm se përbërësit e nevojshëm i keni në kuzhinë. Ju paraqesim disa maska natyrale për fytyrë, kundër njollave, transmeton Telegrafi. Maska kundër akneve Nëse dëshironi që në mënyrë të shpejtë dhe t’i hiqni qafe aknet, atëherë hudhra...
4 hapa per nje lekure te paster si nje femi
Duke pasur gjithmonë në mendje shprehjen “Kurrë mos vendosni mbi lëkurën tuaj diçka që nuk do...
Pse na fryhet gjoksi shumë gjatë periodave?
Vajza, le ta pranojmë të gjitha tani: do të ishte ideale sikur cikli menstrual të na krijonte probleme...
Këshilla të floktarëve të famshëm: Kjo ngjyrë e flokëve do të shënojë vjeshtën!
Shumica e femrave me fillimin e ditëve të ftohta flokët e tyre vendosin t’i...
Si t’ju duket fytyra më e dobët: Ushtrime dhe efekte të thjeshta të jogës
Ushtrimi është kyç për dukje të shëndetshme dhe të bukur të trupit dhe përse...
Kjo është arsyeja e vetme pse ju dalin puçrra në ballë
Moti pak më i ftohtë është i shkëlqyeshëm për eksperimentim me modën Kjo...
Ky titull më erdhi në faqen time të facebook , e lexova dhe autori nuk ishte i saktë në analizën e tij periferike , gjithmonë shqipëtarët bëjnë analizë periferike dhe jo substanciale . Për cdo gjë që na shkon mbrapsht neve shqipëtarëve mundohemi të gjejmë fajtorë të jashtëm për situatën në Shqipëri , se na e bëri Greqia apo Serbia pra fajësojmë fqinjët tanë për cdo gjë , dhe jo se ata janë pa faj, por ne...
Shqipërisë po i shtohen pleqtë, në 10 vite ka 22% më shumë të moshuar
Tetori nisi me ditën ndërkombëtare të të moshuarve, numri i të cilëve, si pasojë e procesit të...
Infermierët në Gjermani: Në Shqipëri na kanosnin me bukën e gojës
Rrëfimet e infermierëve të larguar në Gjermani. Diferencat në kushtet e punës, kontrata dhe pagat,...
Mungojnë kuponat për pasaporta dhe kartë ID, qytetarët sorollaten
Janë 1.4 milion karta identiteti dhe pasaporta qytetarësh, të cilët mbarojnë...
Kopshti Botanik, Fakulteti i Shkencave në gjyq me bashkinë
Mblidhet asambleja e Fakulteti të Shkencave të Natyrës. Pritet të zhvillohet...
Radhimë, prishen 60 banesa, banorët përplasen me policinë
Aksioni i IKMT-së në Radhimë, banorët përplasen fizikisht, dalin përpara fadromave,...
Mercedes dhe BMW kanë qenë rivalë në tregun e makinave luksoze për dekada. Të dy automobilistët kanë ndërtuar një reputacion duke ofruar makina të klasit botëror me vëmendje në detaje. Mund të jetë sfiduese marrja e një vendimi se cili nga prodhuesit e makinave është më i mirë pasi makinat ofrojnë pothuajse me karakteristika të ngjashme. Buxheti juaj do të jetë një faktor kryesor përcaktues, si dhe karakteristika...
Njihuni me Lamborghinin gjigant me gjashtë rrota
Bimelecdesign ka punuar në një Larborghini, duke e kthyer në makinë me gjashtë rrota, të aftë...
Arrin Lamborghini Huracan EVO RWD
Lamborghini ka befasuar fansat në ditët e para të vitit 2020 me një version të azhurnuar me makinë...
VW popullor edhe në rrymë – shet mbi 100,000 njësi të Golf-ave elektrik
Gjiganti i automjeteve gjermane ka shitur 100 mijë njësi të versionit elektrik...
Manchester United është skuadra që është futur në garë për shërbimet e Arturo Vidal. Vidal tash e sa kohë është lidhur me një kalim të mundshëm tek Inter, dhe zërat veçse janë shtuar me hapjen e merkatos. ‘Mundo Deportivo’ shkruan se tashmë në garë për shërbimet e kilianit është futur edhe Manchester United, transmeton lajmi.net. Trajneri i Barcelonës ka bërë të ditur se nuk dëshiron ta largojë lojtarin...
Nuk ndihmon as Ibrahimovic, Milan luan baras me Sampdoria
Milan e ka nisur me barazim vitin e ri kalendarik, 2020. Skuadra ‘Rosoneri’ nuk ka arritur më...
Juventus 4:0 Cagliari, notat e lojtarëve
Juventus e ka nisur për mrekulli vitin e ri kalendarik, duke demoluar Cagliarin. ‘Zonja e vjetër’...
Konfirmohet data dhe vendi për përballjen në mes të Chisoras dhe Price
të konfirmuar edhe zyrtarisht përballja në mes të Derek Chisoras dhe David Price. Përballjen...
Vritet në pritë futbollisti
Një futbollist holandez është vrarë në një pritë mbrëmjen e së mërkurës...
1.5 milionë euro borxhe, Tiranës i bllokojnë sërish llogaritë
Aksionet e klubit Tirana janë bllokuar sërish. Këtë herë nga shtetasi Abedin...