18 raste të reja me koronavirus dhe 14 të shëruar gjatë 24 orëve të fundit

18 qytetarë kanë rezultuar të infektuar me Covid 19 gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë.

Nga 650 testime të kryera gjithsej janë konfirmuar pozitivë me koronavirus 6 persona në Tiranë, 3 në Fier, 2 në Gjirokastër, nga 1 qytetarë në Malësi e Madhe, Lushnje, Delvinë, Sarandë, Tepelenë, Elbasan, Peqin.
Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, janë 243 qytetarë aktivë me Covid 19 në të gjithë vendin.

Aktualisht në spitalin COVID 3 po marrin trajtim 2 pacientë, ndërsa në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me SarsCov2.
Po ashtu, janë shëruar 14 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 327,738 që nga fillimi i epidemisë.
Statistika ( 20 Tetor 2022)
Raste të reja ditore 18
Të shëruar në 24 orë 14
Të shtruar në spitale 2
Humbje jete në 24 orë 0
Testime ditore 650
Testime totale 1,992,297
Raste pozitive 331,573
Raste të shëruara 327,738
Raste Aktive 243
Humbje jete 3,592
Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:
Tiranë 173
Fier 19
Vlorë 11
Berat 8
Gjirokastër 9
Shkodër 5
Elbasan 7
Durrës 8
Dibër 3

Top ChannelLexo me shume