LajmetKronikeLajmet e DitesLajmet Kryesore Aksident tragjik në Levan-Tepelenë, një i vdekur, një i plagosur rëndë 09:32 – 29 Shtator, 2019 Një aksident tragjik ka ndodhur mëngjesin e kësaj...
Tiranë 4 të arrestuar nga strukuturat e DVP Tiranë. Nga Komisariati i Policisë Nr.2 u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit: – E. M., 36 vjeç, banues në Tiranë. Ky shtetas në rrugën “Ibrahim...
Kamzë Plagosin me mjet prerës një shtetas pas një konfikti për motive të dobëta, në pranga dy vëllezër, ndërsa vëllai i tretë shpallet në kërkim Gjatë kontrollit të ushtruar në banesën...
 Një tërmet me magnitutë 5.7 ka rënë mesditën e sotme në afërsi të Stambollit në Turqi. Epiqendra e tërmetit ka qenë në detin Marmara, me thëllësi 2 km dhe 66 km në perëndim të Stambollit. Lëkundjet...
Tiranë Finalizohet operacioni antidrogë i koduar “HOSTAGE”, zhvilluar nga Seksioni për Hetimin e Narkotikëve në DVP Tiranë Operacioni për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e shpërndarjes...
Tiranë Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr. 6 , pas një pune intensive kanë bërë të mundur zbardhjen e ngjarjes së ndodhur mbrëmjen e djeshme në Yzberisht Tiranë,...
Tiranë Vijon të rritet besimi i qytetarëve te Policia duke denoncuar raste të paligjshmërisë Informacioni i marrë nga qytetarët dhe reagimi në kohë i shërbimeve të Komisariatit të Policisë...
Presidenti i Parlamentit Europian, David Sassoli, ka shprehur mbështetjen e unionit për Shqipërinë, pas tërmeteve që goditën vendin ditën e shtunë, ku pati dëme materiale në disa qytete, si...
Së fundmi, në Shqipëri, ashtu si edhe në vendet e tjera të botës po zhvillohet një formë inovative e të bërit tregti. Janë të shumtë ata që shesin produkte dhe shërbime të ndryshme nëpërmjet...
Shqiptarët nuk po marrin mbrapsht atë për të cilën i paguajnë shtetit përmes taksave. Qeveria ka shpenzuar 38 miliardë lekë për investime publike në periudhën Janar-Gusht, ose 5.6 miliardë...