Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.4 ballë është ndjerë në Shqipëri rreth orës 03:55 minuta të mëngjesit të sotëm. Lëkundje të fuqishme që ngjallën panik tek banorët ku shumica kanë...
Tërmeti i mëngjesit të sotëm është kthyer në një tragjedi për Shqipërinë. Kjo pasi bilanci i viktimave ka shkuar në 12 ndërsa mbi 600 persona janë plagosur shkruan albeu.com/. Kamerat e sigurisë...
Një apel drithërues vjen nga Spitali i Traumës nga daja i një 15 vjeçareje. Drita Cakoni së bashku me babain e saj Kastriot Cakoni janë zhdukur në Thumanë. Nuk dihet asgjë për fatin e tyre. E...
Kryedemokrati i Shqipërisë, Lulzim Basha ka shkuar të vizitojë të prekurit e tërmetit në Durrës dhe ka bërë një thirrje për qeverinë. “Përsëris thirrjen ndaj qeverisë për të mos u vonuar...
I ftuar në Syri TV, aktori i Teatrit Kombëtar Neritan Liçaj është shprehur se, tërmetet e fundit hodhën poshtë propagandën e qeverisë se godina e Teatrit është një karantinë. Sipas tij, godina...
Këtë pasdite kryeministri Edi Rama udhëtoi drejt Thumanës, së bashku me ministrin e Brendshëm Sandër Lleshaj, ndërsa prej orëve të paradites atje ndodhet zv.kryeministri Erion Braçe. Familjarët...
Një tërmet i fuqishëm shkundi Shqipërinë ku pas lëkundjeve të njëpasnjëshme, ai i orës 03:55 të mëngjesit të së martës, me magnitudë 6.4 ballë, rrëzoi pallate e shënoi dëme të shumta,...
Ministria e Mbrojtjes konfirmoi në orën 14:00 se deri më tani janë 15 viktima nga tërmeti i rëndë. Viktimat janë shënuar në Durrës dhe Thumanë. Ndërkohë janë 41 persona të shpëtuar. Raportohet...
Shqipëria nuk gjen qetësi. Një tjetër tërmet i fortë goditi vendin në këto momente. Lëkundja sërish ishte më e vogël se ajo e mëngjesit. Infomacionet paraprake nga EMSC thonë se tërmeti...
Tragjedia e familjes Lala në Kënetë të Durrësit ka prekur të madh e të vogël në Shqipëri që po ndjekin hap pas hapi çfarë po ndodh pas tërmeteve të fuqishme që goditën sot vendin, duke...