Java e 12-të luhet në fundjavë, spikat takimi Apolonia-Tirana

Të shtunën dhe të dielën do të luhen takimet e javës së 12-të të kampionatit “Abissnet Superiore” për vajza. Sfida Partizani-Skënderbeu, do të ngre siparin e kësaj jave në “Arenën e Demave” prej orës 11:00.

Vajzat e kuqe janë favorite në këtë sfidë dhe synojnë të marrin fitoren e radhës.

Po të shtunën, në orën 11:30 do të luhet edhe takimi Lushnja-Teuta.

Të dyja ekipet ndodhen në vendet e fundit në kampionat dhe kanë si objektiv rikthimin te rezultatet pozitive.

Të dielën do të zhvillohen tre takimet e tjera. Në orën 14:00, do të luhen dy sfida, Lhhaçi-Kinostudio dhe Apolonia-Tirana. Vajzat e kinostudios kanë bërë mirë në sfidat e fundit dhe synojnë triumfin e tretë radhazi në kampionat, ndërsa vajzat e Laçit kanë si objektivi rikthimin te fitorja.

Takimi më i fortë i javës është Apolonia-Tirana. Vajzat bardheblu kryesojnë renditje së bashku me Vllazninë, ndërsa Apolonia ndodhet vetëm tre pikë më pak.

Java e 12-të do të mbyllet me ndeshjen Vllaznia-Gramshi. Një takim i i lehtë në letër për kampionet në fuqi të vendit që synojnë fitore e radhës.