2024 May 14
677 rezultate u gjendën
Autori ende në arrati/ Vrasja e policit në Fier për shkëmbimin e makinave në rrugë_6643f1eae788f.png

Prej më shumë se 24 orësh, Azgan Mërnica, vrasësi i policit Novruz Canaliaj në Fier ia ka dalë t’i qëndrojë larg forcave të policisë që po e kërkojnë kudo në zonën përreth fshatit të tij. Duke qenë se njeh shumë mirë terrenin, 23-vjeçari mendohet se ka lëvizur në Havaleas dhe...
Babai i policit të vrarë punonte në sallën operative kur mori vesh lajmin tragjik_6643f1e4a3ce6.png

Vrasja e efektivit 28-vjeça, Novruz Cenalia ka tronditur ditën e djeshme qytetin e Fierit. Babai i Cenaliajt punonte në sallën operative të Policisë së Fierit, kur fatkeqësisht mori lajmin tragjik gjatë kohës që ndodhej në punë për vrasjen e të birit. Novruz Cenalia do të përcillet nesër...
Kanë kaluar më shumë se 24 orë, ende i lirë vrasësi i policit të “Shqiponjave”, vijon operacioni_6643f1d46d3f0.jpeg

Policia e Fierit, RENEA dhe FNSH që prej ditës së djeshme vijojnë kërkimet dhe krehjen e zonës, për lokalizimin dhe vënien në pranga të 23-vjeçarit që ekzekutoi me armë efektivin e forcave “Shqiponja”. Një operacion është duke u zhvilluar në fshatin Pojan, pranë fshatit Baltëz...
Edi Rama në Athinë, tabuja e thyer dhe flirti opozitar me nacionalistët!_6643f1cd370ba.png

Nga Arbër Hitaj Shqipëria dhe Greqia janë dy fqinjët që historikisht kanë kaluar ulje ngritje në raportet e tyre në veçanti në 100 vitet e fundit. Pushtimi i qyteteve të jugut të vendit në 1912-1914, ishte përplasja e parë më shtetin fqinj. Ende e kam të gjallë rrëfimin e gjyshes time...
Miqësoret e qershorit / Dalin në shitje biletat për Shqipëri-Lihtenshtejn & Shqipëri- Azerbajxhan_6643f1422b388.jpeg

Njoftimi i FShF-së: Para finaleve të kampionatit Europian “Gjermani 2024”, Kombëtarja shqiptare do të luajë dy ndeshje miqësore ndaj Lihtenshtejnit (3 qershor në orën 20:00) dhe Azerbajxhanit (7 qershor në orën 19:00), në “Haladás Sportkomplexum”, Hungari. Federata Shqiptare e Futbollit...
Luizi Ejlli flet për vajzën Luna Mari: Zoti më ka bekuar, tani i ka ardhur dhe gjyshja nga Amerika_6643effc27ef0.jpeg

Këngëtari Luizi Ejlli në një konferencë për shtyp, ku njoftoi se do të jetë imazhi i ri i pijes energjike Golden Eagle, foli ndër të tjera edhe për ndjesitë e të qenit baba tashmë i vajzës Luna Mari. “Do ju shaj gjithë jetën që s’më keni thënë më parë që të bëhem me fëmijë...
Çfarë na pret këtë javë? Meri Shehu flet për 12 shenjat e horoskopit dhe vlerësimi me yjet_6643efee4ffa1.jpeg

Dashi-3 yje Do të kenë një surprizë shumë të këndshme sa i përket anës ekonomike dhe pretendohet një ditë me fat. Sa me fat është në një ndryshim të madh ekonomik, aq më të përgjegjshëm do të kthehen në atë sesi do ta investojnë. Nuk do ta investojnë siç duan për t’i fluturuar...
FOTO/ Sara Gjordeni zbulon për herë të parë barkun e rrumbullakosur_6643efe35a120.jpeg

Sara Gjordeni, ish-banorja më e zhurshme e ”Big Brother Albania Vip 3” është mjaft aktive në profilet e saj në rrjetet sociale, ku me ndjekësit e saj ndan momente të ndryshme nga përditshmëria. Por jo vetëm kaq, pasi Sara nuk ka ngurruar të ndajë me fansat edhe detaje nga shtatzënia....
Do të jetë pjesë e Big Brother VIP Kosova? Luiz Ejlli befason me përgjigjen: T’i lëmë zërat_6643efd8726b6.jpeg

Fenomeni i ”Big Brother Albania Vip 2”, Luiz Ejlli është një emër shumë i kërkuar në treg. Në një konferencë për media, ai u pyet edhe rreth Big Brother VIP Kosova, pasi ka pasur aludime të shumta. “A është e vërtetë që do të jesh pjesë e Big Brother VIP Kosova?”, ka qenë...
Monika Lubonja refuzon të komentojë Eglën: Kam frikë se mos është në dyshen e fundit_6643efcc9c33d.jpeg

Finalja e ”Big Brother Albania Vip 3” është shumë afër, dhe lufta mes banorëve të mbetur sa vjen e bëhet edhe më e fortë. E ftuar sot në “Big Brother Radio”, aktorja Monika Lubonja komentoi situatat dhe banorët. Por e pyetur për Eglën ajo tha se nuk ka dëshirë ta komentojë, për...
VIDEO/ Massimiliano Varrese futet sonte në Big Brother dhe do takohet me Heidin? Olti Curri nxit pritshmëritë_6643ef94b94df.jpeg

Pas aktores Beatrice Luzzi e cila surprizoi Heidin brenda në ”Big Brother Albania Vip 3”, spekulimet për ardhjen e një tjetër personazhi të njohur kanë nisur të marrin formë. Kësaj radhe bëhet fjalë për Massimiliano Varrese, një personazh që shënoi një kapitull të rëndësishëm...
Takimi me babain e Meritonit, befason Ilnisa: Ishte situatë shumë e çuditshme sepse ngriva_6643ef8f9ecd1.jpeg

Gazetarja dhe ish-banorja e ”Big Brother Albania Vip 3”, Ilnisa Agolli e ftuar në emisionin “Mos i bjer me top”, rrëfeu për herë të parë përvojën dhe emocionet që përjetoi kur u takua me babanë e Meritonit dhe vëllain e tij. Në një rrëfim të sinqertë, ajo zbuloi se si ndjeu dhe...
BSH: Inflacioni do të ulet, kursi i këmbimit pritet të jetë më i qëndrueshëm_6643e57c423e9.jpeg

Prononcim i Bankës së Shqipërisë për revistën “Monitor”   Banka e Shqipërisë pret që inflacioni të kthehet gradualisht pranë objektivit prej 3% në gjysmën e dytë të vitit 2024, ndërsa ecuria e rritjes ekonomike, punësimit dhe pagave pritet të vijojë të jetë pozitive. Në një...
“Ndryshimet klimatike, mundësi për produkte të reja në treg, por dhe rrezik”_6643e5767bf4c.jpeg

Flet Klaidi Çitozi, Drejtor i Përgjithshëm i Sigma Interalbanian Vienna Insurance   Ndryshimet klimatike mund të cilësohen si rrezik dhe mundësi për industrinë e sigurimeve. Klaidi Çitozi, Drejtor i Përgjithshëm i Sigma Interalbanian Vienna Insurance, pohon se për tregun, këto ndryshime...
Mundësi investimi, këtë muaj zhvillohet ankandi i ri i obligacioneve 15-vjeçare_6643e5714ea08.jpeg

Qeveria shqiptare do të zhvillojë në muajin shkurt ankandin e parë të obligacioneve me maturim 15 vjeçar për vitin 2024. Sipas Ministrisë së Financave dhe Ekonomisë, shuma e planifikuar e obligacioneve për t’u nxjerrë në shitje në ankandin e datës 26 shkurt do të jetë dy miliardë...
Kreditë me probleme e mbyllën 2023 në nivelin 4.7%, më i ulëti në 15 vitet e fundit_6643e56c75ba9.jpeg

Raporti i kredive me probleme në fund të vitit të kaluar zbriti në nivelin më të ulët të 15 viteve të fundit. Sipas informacioneve nga Banka e Shqipërisë, raporti i kredive me probleme në dhjetor ra në 4.7%, nga 5.1% që ishte në nëntor dhe 5% që kishte qenë në fund të vitit 2022....
Veprimet me e-banking u rritën me 19% në tremujorin e parë të vitit_6643e5679716a.jpeg

Veprimet e bankingut në distancë (home banking), nëpërmjet internetit ose telefonit celular, u rritën përsëri me ritme të larta në tremujorin e parë të këtij viti. Sipas Bankës së Shqipërisë, në tremujorin e parë të këtij viti, numri i transaksioneve në distancë arriti në pak më...
Përdori një frazë të ndaluar naziste në fushatë, gjykata gjobit politikanin gjerman_6643e4a1d29df.jpeg

Një gjykatë gjermane ka gjobitur një politikan të ekstremit të djathtë Alternativa für Deutschland për përdorimin e një fraze të ndaluar naziste në një tubim politik. Björn Höcke, drejtues i AfD-së në rajonin lindor të Turingisë, u gjobit me 13 mijë euro për përdorimin e një slogani...