2024 May 15
691 rezultate u gjendën
Mërkuri në Dem: Tre shenjat që do të kenë zhvillime në punë & përditshmëri_6645481165b79.png

Më 16/5, Mërkuri kalon në Dem, duke ndikuar ndjeshëm në jetën e përditshme të disa shenjave. Gjithçka që ka të bëjë me Mërkurin, si komunikimi, kontaktet, udhëtimet, njohuritë dhe informacionet, çështjet burokratike, blerjet, marrëdhëniet familjare, rutina e punës mund të ndryshojnë. PESHQITMërkuri...
Mërkuri në Dem: Tre shenjat që do të kenë zhvillime në punë & përditshmëri_664547eb49f67.png

Më 16/5, Mërkuri kalon në Dem, duke ndikuar ndjeshëm në jetën e përditshme të disa shenjave. Gjithçka që ka të bëjë me Mërkurin, si komunikimi, kontaktet, udhëtimet, njohuritë dhe informacionet, çështjet burokratike, blerjet, marrëdhëniet familjare, rutina e punës mund të ndryshojnë. PESHQITMërkuri...
Mërkuri në Dem: Tre shenjat që do të kenë zhvillime në punë & përditshmëri_664547c40bbfd.png

Më 16/5, Mërkuri kalon në Dem, duke ndikuar ndjeshëm në jetën e përditshme të disa shenjave. Gjithçka që ka të bëjë me Mërkurin, si komunikimi, kontaktet, udhëtimet, njohuritë dhe informacionet, çështjet burokratike, blerjet, marrëdhëniet familjare, rutina e punës mund të ndryshojnë. PESHQITMërkuri...
Mërkuri në Dem: Tre shenjat që do të kenë zhvillime në punë & përditshmëri_6645479d3e69e.png

Më 16/5, Mërkuri kalon në Dem, duke ndikuar ndjeshëm në jetën e përditshme të disa shenjave. Gjithçka që ka të bëjë me Mërkurin, si komunikimi, kontaktet, udhëtimet, njohuritë dhe informacionet, çështjet burokratike, blerjet, marrëdhëniet familjare, rutina e punës mund të ndryshojnë. PESHQITMërkuri...
Mërkuri në Dem: Tre shenjat që do të kenë zhvillime në punë & përditshmëri_664547770446c.png

Më 16/5, Mërkuri kalon në Dem, duke ndikuar ndjeshëm në jetën e përditshme të disa shenjave. Gjithçka që ka të bëjë me Mërkurin, si komunikimi, kontaktet, udhëtimet, njohuritë dhe informacionet, çështjet burokratike, blerjet, marrëdhëniet familjare, rutina e punës mund të ndryshojnë. PESHQITMërkuri...
Mërkuri në Dem: Tre shenjat që do të kenë zhvillime në punë & përditshmëri_66454750a2781.png

Më 16/5, Mërkuri kalon në Dem, duke ndikuar ndjeshëm në jetën e përditshme të disa shenjave. Gjithçka që ka të bëjë me Mërkurin, si komunikimi, kontaktet, udhëtimet, njohuritë dhe informacionet, çështjet burokratike, blerjet, marrëdhëniet familjare, rutina e punës mund të ndryshojnë. PESHQITMërkuri...
Mërkuri në Dem: Tre shenjat që do të kenë zhvillime në punë & përditshmëri_6645472921b5d.png

Më 16/5, Mërkuri kalon në Dem, duke ndikuar ndjeshëm në jetën e përditshme të disa shenjave. Gjithçka që ka të bëjë me Mërkurin, si komunikimi, kontaktet, udhëtimet, njohuritë dhe informacionet, çështjet burokratike, blerjet, marrëdhëniet familjare, rutina e punës mund të ndryshojnë. PESHQITMërkuri...
Mërkuri në Dem: Tre shenjat që do të kenë zhvillime në punë & përditshmëri_6645470361d58.png

Më 16/5, Mërkuri kalon në Dem, duke ndikuar ndjeshëm në jetën e përditshme të disa shenjave. Gjithçka që ka të bëjë me Mërkurin, si komunikimi, kontaktet, udhëtimet, njohuritë dhe informacionet, çështjet burokratike, blerjet, marrëdhëniet familjare, rutina e punës mund të ndryshojnë. PESHQITMërkuri...
Mërkuri në Dem: Tre shenjat që do të kenë zhvillime në punë & përditshmëri_664546dcf2dad.png

Më 16/5, Mërkuri kalon në Dem, duke ndikuar ndjeshëm në jetën e përditshme të disa shenjave. Gjithçka që ka të bëjë me Mërkurin, si komunikimi, kontaktet, udhëtimet, njohuritë dhe informacionet, çështjet burokratike, blerjet, marrëdhëniet familjare, rutina e punës mund të ndryshojnë. PESHQITMërkuri...
Mërkuri në Dem: Tre shenjat që do të kenë zhvillime në punë & përditshmëri_664546b3da0e9.png

Më 16/5, Mërkuri kalon në Dem, duke ndikuar ndjeshëm në jetën e përditshme të disa shenjave. Gjithçka që ka të bëjë me Mërkurin, si komunikimi, kontaktet, udhëtimet, njohuritë dhe informacionet, çështjet burokratike, blerjet, marrëdhëniet familjare, rutina e punës mund të ndryshojnë. PESHQITMërkuri...
Motra e Mitsotakis “kërcënon” Ramën: Ia kam thënë disa herë, Greqia ka më shumë ndikim te shqiptarët dhe nëse duam t’i përdorim…_6645438d824d2.png

Takimi i Edi Ramës me shqiptarë në Athinë ka shkaktuar reagime të shumta. Lidhur me mesazhin kryesor të takimit, se Rama ka ndikim tek emigrantët shqiptarë, ka patur një prononcim të Dora Bakojanis, politikane e njohur në Greqi, por edhe motra e kryeministrit aktuale, Kyriakos Mitsotakis. Ajo...
E rëndë në Greqi/ Çifti deh me alkol 19-vjeçaren, e reja përdh*nohet nga burri, ndërsa gruaja e filmon!_66454388a973c.jpeg

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi, ku një 19-vjeçare ka denoncuar në polici për përdhunim një çift, një 35-vjeçareje dhe një 64-vjeçari. Sipas mediave vendase mësohet se ngjarja ka ndodhur në Lamia, ku e reja ka deklaruar para autoriteteve se makthi i saj kishte filluar të premten...
Tragjedia në Buna/ “Erdgysi i dogji rrobat Almës”, gazetarja zbulon detaje tronditëse: I dërgoi mesazh kunatës “pse s’më tregove që…”_664543838fc29.jpeg

Gazetarja Anila Hoxha ka zbuluar detaje të reja nga tragjedia në Shkodër, ku 39-vjeçarja Alma Arrazi i dha fund jetës duke u mbytur në lumin Buna së bashku me tre fëmijët e saj. Hoxha tha në emisionin “Breaking” në Top News se prej një muaji Alma dhe Erdgys Arrazi nuk shkonin mirë, dhe...
Gjermani arrestohet te Tre Urat në Përmet, tentoi të kalonte drogë dhe vaji kanabisi me furgon_6645437e05b42.jpeg

POLICIA E SHTETIT Tentoi të dilte nga Shqipëria, me lëndë narkotike me vete (sasi dhe vaj cannabisi), arrestohet 42-vjeçari nga Gjermania. Sekuestrohen lënda narkotike dhe furgoni që drejtonte i arrestuari. Si rezultat i kontrolleve të imtësishme në hyrje/dalje, me objektiv parandalimin dhe...
Tragjedia/ Studenti ekselent dhe i diplomuar për mjekësi që vrau nënën e tij, jeta e Arsen Danit ndryshoi pasi…_6645437984bac.jpeg

Një ngjarje e rëndë ka tronditur Lezhën ditën e djeshme ku 62-vjeçari Arsen Dani ka vrarë me thikë nënën e vetë Gjylije Dani 88-vjeç. Ngjarja ka ndodhur në lagjen “Besëlidhja”, rreth orës 14:30, ndërsa autori i krimit dyshohet të ketë probleme të shëndetit mendor. Ngjarja ndodhi...
Shqiptare apo greke? E vërteta e Laskarina Bubulinës_66454372af47e.png

Laskarina Bubulina, e bija e Stavros Pinoçit nga ishulli Hidra, pranë Peloponezit, lindi në vitin 1771 dhe vdiq tragjikisht në vitin 1825. Bubulina ishte komandante e anijes luftarake “Agamemnom” me të cilën i dha ndihmë të madhe Ali Pashë Tepelenës, kur Janinën e rrethuan turqit. Pas...
Sot i jepet lamtumira e fundit policit të vrarë, autori ende në arrati_6645436c7e438.png

Efektivi, Novruz Cenalia i cili u vra me armë zjarri dy ditë më parë në Fier nga Azgan Mërnica përcillet këtë të mërkurë për në banesën e fundit. Në nder të tij do të mbahen homazhe në Kinoteatrin e qytetit të Fierit, që pritet të nisin në orën 10:00. Cenalia u ekzekutua pas një...
9.6 miliardë lekë, tuneli i Llogarasë projekti më i financuar në vitin 2023_66454367ee3ae.jpeg

Ndër projektet më të financuara të investimeve në vitin 2023 ishin ato të infrastrukturës rrugore, sipas një liste që përpiloi Ministria e Financave për realizimin e investimeve buxhetore, sipas zërave të projekteve më 2023. Ndër 50 projektet më të financuara më 2023 është Tuneli...
VIDEO/ Juvja fiton Kupën dhe shpëton sezonin, Atalanta “bie” në finalen e parë_664541a2bfa8d.png

Juventusi fiton për herë të 15-të në histori Kupën e Italisë. “Zonja e Vjetër”, falë përvojës sa saj, mposhti 1-0 Atalantën në finalen e zhvilluar në “Olimpico”, duke e mbyllur sezonin me trofe. Goli i sulmuesit Vlahovic që në minutën e katërt, vendosi këtë përballje të...
Dalin rezultatet e votimit, Besa ishte shumë larg kualifikimit të Shqipërisë në finalen e ”Eurovision 2024”_664541417df87.jpeg

Festivali europian ”Eurovision 2024” do të mbahet mend gjatë për polemikat dhe skandalet, si nga përjashtimi një ditë para finales të Holandës, por edhe mbrojtja që ju bë nga festivali Izraelit. Shqipëria e cila në gjysmëfinalen e dytë u përfaqësua nga këngëtarja Besa Kokëdhima...