24 qytetarë të infektuar dhe asnjë humbje jete nga Covid në 24 orët e fundit

24 qytetarë kanë rezultuar pozitivë me Covid19 nga 542 testime të kryera gjatë 24 orëve.

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se nuk ka asnjë humbje jete nga covid gjatë këtij harku kohor.
Nga të infektuarit, 11 qyetarë kanë rezultuar në Tiranë, nga 2 qytetarë në Fier, Sarandë, Gjirokastër, nga 1 qytetarë në Fushë Arrëz, Kurbin, Divjakë, Vlorë, Selenicë, Himarë, Tepelenë.

Janë 285 qytetarë aktivë me Covid19 në të gjithë vendin.
Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 2 pacientë.  Janë shëruar 32 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 327,557 që nga fillimi i epidemisë.
Statistika (13 Tetor 2022)
Raste të reja ditore 24
Të shëruar në 24 orë 32
Të shtruar në spitale 2
Humbje jete në 24 orë 0
Testime ditore 542
Testime totale 1,988,750
Raste pozitive 331,433
Raste të shëruara 327,557
Raste Aktive 285
Humbje jete 3,591
Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:
Tiranë 197
Elbasan 23
Fier 18
Gjirokastër 15
Vlorë 11
Shkodër 7
Durrës 7
Berat 5
Lezhë 2
Kukës 2
Dibër 1
Korçë 1

Top ChannelLexo me shume