4 muaj Saturni retrograd! Si ndikon te secila shenjë e Horoskopit dhe për çfarë të përgatiteni_6642221a242e9.png

4 muaj Saturni retrograd! Si ndikon te secila shenjë e Horoskopit dhe për çfarë të përgatiteni

Kur një planet shkon retrograde, ngjarja astrologjike ju inkurajon të ngadalësoni dhe të ktheheni nga brenda për të eksploruar temat e tij, dhe Saturni retrograd nuk është ndryshe. Çdo vit, mësuesi më i rreptë i sistemit diellor, Saturni, planeti i kufijve, kufizimeve dhe angazhimit, duket se lëviz prapa nëpër qiell në atë që në astrologji njihet si një planetar retrograd . Gjatë retrogradit të Saturnit, i cili zgjat rreth katër muaj e gjysmë, planeti kryesor i detyrave lëviz prapa nga pika juaj e favorshme në Tokë.
Në vitin 2024, Saturni retrograd ndodh nga 29 qershor deri më 15 nëntor në shenjën e ujit të ndryshueshëm Peshqit.
Si do të ndikojë Retrogradi i Saturnit 2024 te shenjat e ZodiakutKur bëhet fjalë për Saturnin retrogradë 2024, njerëzit që kanë diellin e tyre ose vendosje të tjera astrologjike në shenjat e ndryshueshme Binjakët, Virgjëresha, Shigjetari dhe Peshqit do ta ndiejnë atë më shumë se të tjerët. Nëse doni të bëheni edhe më specifik, shikoni nëse shenja juaj e diellit, shenja e hënës ose shenja e lindjes bien rreth 12 deri në 19 gradë të një shenje të ndryshueshme. Nëse po, do ta ndjeni këtë më shumë se shumica. Ja çfarë mund të presë çdo shenjë.
DashiRetrograde e Saturnit bie në shtëpinë tuaj të dymbëdhjetë të spiritualitetit, Dashi , e cila është një zonë e përgjumur, e mjegullt që ndihet mjaft në kundërshtim me terrenin që në përgjithësi do të preferonit të eksploroni. Por lënia mënjanë e më shumë kohë për vetë-punë dhe vetë-reflektim, veçanërisht rreth modeleve, sjelljeve, marrëdhënieve dhe plagëve që janë lënë më mirë në të kaluarën, mund të vendosë bazat që ju të lëvizni edhe më me besim në të ardhmen tuaj.
DemiMe Saturnin që kthehet në shtëpinë tuaj të njëmbëdhjetë të rrjeteve dhe dëshirave afatgjata, ju inkurajoheni të ktheheni nga brenda për të vlerësuar nëse themelet e lidhjeve platonike janë aq të forta shkëmbore sa duhet të jenë, Demi. Nëse jeni shoqëruar me grupe ose ekipe që thjesht nuk janë më të përshtatshme, tani është shansi juaj të kuptoni pse është kjo dhe çfarë ndryshimesh mund të bëni mirë të bëni për të gjetur njerëzit tuaj dhe për të ushqyer edhe më kuptimplotë, të shëndetshëm. përmbushja e lidhjeve platonike.
Binjakët Me Saturnin retrograd që bie në shtëpinë tuaj të dhjetë të karrierës, Binjakët , ju do të meditoni se si të ndiqni më mirë qëllimet tuaja afatgjata të karrierës dhe të shtyni të arrini njohjen publike për punën tuaj të palodhur. Merrni parasysh nëse strukturat dhe themelet e jetës suaj – ndoshta vendi ku jetoni ose kompania me të cilën jeni në linjë – po mbështesin vërtet ambiciet tuaja. Nëse jo, mund të jetë koha për t’u përkushtuar ndaj një plani të ri loje.
GaforrjaNdërsa Saturni lëviz prapa, ai do të aktivizojë shtëpinë tuaj të nëntë të aventurës dhe mësimit të lartë, Gaforren , duke inkurajuar vetë-reflektim rreth sistemit tuaj të besimit dhe filozofive personale. Mund të jetë e mundur që po e kuptoni haptazi se çfarëdo që keni shkuar në lakuriq të natës me kaq zjarr, thjesht nuk po rezonon me ju si dikur, dhe kjo është plotësisht në rregull. Tani është shansi juaj të kontrolloni me zemër për të shqyrtuar mundësi të reja për të mësuar dhe rritur, të cilat në mënyrë të pashmangshme mund të çojnë në pasione të reja.
LuaniSaturni lëviz prapa nëpër shtëpinë tuaj të tetë të lidhjeve emocionale dhe burimeve të përbashkëta, Luani , duke hedhur dritë mbi çështjet e pushtetit, kontrollit dhe intimitetit. Jeni thirrur tani për të marrë në konsideratë atë që ju sjell rehati dhe siguri në marrëdhëniet tuaja më të ngushta dhe cilat obsesione, infatuacione ose sjellje të nxituara në gjunjë mund të kenë nevojë të trajtohen në mënyrë që të ndiheni më të përqendruar. Ju gjithashtu mund të jeni duke fituar qartësi rreth asaj që keni nevojë seksualisht dhe si të flisni për të dhe të vendosni skenën për përmbushje më të madhe në atë fushë të jetës tuaj.
Virgjëresha Retrogradi i Saturnit bie në shtëpinë tuaj të shtatë të partneritetit, Virgjëresha , gjë që nuk është aspak një arsye për të frikësuar se do të hedhë një pikëllim në marrëdhëniet tuaja më të dashura një për një. Në vend të kësaj, është një mundësi për të kuptuar qëllimet që po vendosni për këto lidhje, qofshin ato romantike, platonike apo profesionale, dhe për të kontrolluar veten për çdo angazhim që keni bërë. A po e mbani fundin e pazarit dhe a është partneri juaj? Çështjet e ekuilibrit dhe reciprocitetit gjithashtu duhet të jenë në mendjen tuaj.
Peshorja Retrograde e Saturnit ndodh në shtëpinë tuaj të gjashtë të mirëqenies dhe rutinës së përditshme, Peshorja , duke nxitur reflektimin rreth themeleve të ngutjes suaj të përditshme. Është e mundur që është koha të mendoni se si mund të punoni më zgjuar kundrejt më shumë për të arritur qëllimet tuaja në këtë sektor të jetës tuaj. Meditimi, shënimi i ditarit ose të kesh zemër me njerëzit që ju njohin më mirë dhe ju shohin rregullisht mund t’ju ndihmojnë të arrini në fund të asaj që duhet të bëni për të përforcuar ekuilibrin dhe efikasitetin.
Akrepi Saturni ecën prapa përmes shtëpisë tuaj të pestë të romancës dhe vetë-shprehjes këtë vit, Akrepi , i cili vë në pah biznesin e sjelljes së gëzimit dhe përmbushjes krijuese në jetën tuaj. Si e keni prioritet argëtimin, lojën, shprehjen artistike, kohën e pushimit, spontanitetin? Si mund ta zotëroni më mirë zërin tuaj dhe të përqafoni dhe të festoni atë që ju bën unik? Marrja në konsideratë e këtyre pyetjeve do t’ju ofrojë njohuri të vlefshme dhe fuqizuese deri në kohën kur Saturni të ecë përpara drejt fundit të sezonit tuaj këtë vjeshtë.
Shigjetari Retrogradi i Saturnit bie në shtëpinë tuaj të katërt të jetës në shtëpi, Shigjetarin , i cili mbikëqyr shtëpinë tuaj aktuale, si dhe familjen tuaj dhe botën e brendshme emocionale. Ky kalim mund të intensifikojë çdo punë që keni bërë tashmë për të shëruar plagët e vjetra dhe për të kuptuar më mirë origjinën e çdo modeli emocional. Por ju gjithashtu mund të meditoni se si dëshironi të duket jeta juaj në shtëpi dhe puna që duhet të bëni për të arritur atë vizion. Mund të jetë koha për të ideuar një strategji për të kursyer atë paradhënie ose për t’u qartësuar se ku dëshironi të vendosni rrënjët.
Bricjapi Retrogradi i Saturnit ndodh në shtëpinë tuaj të tretë të komunikimit, duke ju inkurajuar të mendoni se si po ndërveproni me të tjerët, ndoshta duke përdorur rrjetet sociale, duke bërë plane me miqtë dhe vëllezërit e motrat dhe duke shijuar udhëtimet në distanca të shkurtra, Bricjapi . Ndërsa disa rutina mund të kërkojnë frenim, mund të kuptoni se keni qenë paksa shumë i rreptë në lidhje me kufizimin e gjerësisë së brezit tuaj për të tjerët. Në thelb, ky retrograd ju jep mundësinë për të rivlerësuar dhe ripunuar kufijtë që keni vendosur rreth ushtrimit të energjisë suaj mendore.
Ujori Kthimi i pasmë i Saturnit ndodh në shtëpinë tuaj të dytë të të ardhurave, kështu që çështjet e parave, vlerat dhe vetëvlerësimi janë përpara dhe në qendër tani, Ujori . Është koha për t’u përballur me themelet që keni vendosur në lidhje me këto aspekte të jetës tuaj. Nëse mënyra në të cilën po sjellni para nuk është në përputhje me zemrën tuaj ose mund të punoni për të njohur vlerën tuaj dhe për të mbrojtur atë që vleni, mund të mendoni se çfarë çoi në këtë moment në kohë – dhe si mund të duket ndryshimi i kursit.
Peshqit Retrogradi i Saturnit bie në shenjën tuaj dhe shtëpinë e parë të vetvetes, duke e bërë këtë një kohë tepër reflektuese, gjatë së cilës mund të mendoni se si e prezantoni veten në botë dhe se si kjo po i shërben projekteve tuaja të pasionit dhe qëllimeve afatgjata, Peshqit . Detyra juaj nga planeti taskmaster është të kuptoni se kush jeni dhe çfarë duhet të bëni për t’i bërë ëndrrat tuaja realitet. Tingëllon e frikshme, sigurisht, por dijeni se retrogradët kërkojnë të rishikoni territorin me të cilin tashmë jeni mjaft të njohur, kështu që shanset janë që ju të dini saktësisht se si ta shfrytëzoni sa më shumë këtë moment./vizionplus.tv

Burimi