DURRËS Një person është plagosur me armë zjarri në Durrës mbrëmjen e sotme. Gazetarja Klodjana Haxhiaj raporton për “BalkanWeb” se ngjarja ka ndodhur në zonën e “Plazhit”, ku një shtetas...
Lëvizja Vetëvendosje zyrtarizoi nominimin e Albin Kurtit për kryeministër Këtë vendim Vetëvendosje ia ka dërguar përmes një letre presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi. I nominuari nga Vetëvendosje...
Ankandi për parkun Energjetik Fotovoltaik Karavasta është hapur sot nga ministria e infrastrukturës, Belinda Balluku. Shqipëria ka nevojë për të diversifikuar burimet e energjisë elektrike theksoi...
“Ngjyrat e Orthodoksisë” është ekspozita me afro 500 fotografi që tregojnë diversitetin dhe bukurinë e orthodoksisë në Shqipëri. E organizuar nga Kisha Ortodokse Autoqefale e Shqipërisë,...
Organet policore greke kanë bërë me dije se tanimë është rihapur aksi Kapshticë-Kostur e më tej, për kalimin e automjeteve të tonazhit të rëndë, pas dy ditësh pezullim nga Pika Kufitare...
Në mbyllje të vitit 2019 Policia Financiare Italiane ka publikuar të dhënat zyrtare mbi pasuritë e konfiskuar tëmafias italiane gjatë 5 viteve të fundit. Sipas autoriteteve italiane nga vitit 2015...
Një pikë karburanti ka shpërthyer pak minuta më parë në kryeqytet ndërsa raportohet paraprakisht se nuk ka njerëz të lënduar veçse dëme të shumta materiale. Ngjarja ka ndodhur në zonën e...
Arian Cani u duk mjaft i kënaqur pak ditë më parë kur prezantoi Sofinë e re. Vajza bukuroshe brune i plotësonte kriteret të gjitha, të paktën kështu u supozua. Moderatori kishte disa javë që...
Një ngjarje e rëndë ka tronditur Britaninë pasi është qëlluar për vdekje me armë zjarri para syve të gruas së tij dhe fëmijës së vogël një shtetas shqiptar. Viktima është identifikuar...
Masakra e Reçakut, njihet gjithashtu si një nga ngjarjet që ka shënuar kthesë në diplomacinë ndërkombëtare në raport me Serbinë dhe Kosovën, duke u paraprirë proceseve që çuan tek fushata...