A e dëshiron Cristiano Ronaldon te Atletico? Simeone tregon të vërtetën

Në merkaton e verës por edhe tani, flitet se Atletico Madrid dhe Simeone kanë kërkuar shërbimet e Cristiano Ronaldo.

Diego Simeone, tekniku i “Colchoneros”, iu përgjigj thashethemeve për dëshirën e tij për të pasur Cristiano Ronaldo në ekip.

“Një zog i vogël tha një të vërtetë shumë larg asaj që ndodhi. Njerëzit zakonisht thonë atë që do të dëshironin të ndodhte, jo atë që realisht ndodh. Cristiano është një referencë absolute për Real Madrid, unë kurrë nuk do ta shihja Martinb Palermon në Lumë, për shëmbull.

Situata duket shumë e qartë për mua”, kështu është shprehur për “Tigo Sports” Simeone duke mohuar qartazi zërat e merkatos./h.ll/abcnews.al

 

Lexo me shume