Aksident në Gjirokastër/ Polici kufitar përplas me makinë fëmijën, 12 vjeçari ndërron jetë

Një fëmijë 12 vjeç me iniciale E.I ka humbur jetën pasi është përplasur nga një makinë tip Benz, që drejtohej nga punonjësi I policisë kufitare E.D 24 vjeç.

 

Ky i fundit, është shoqëruar për në komisariat, ndërsa AMP dhe prokuroria e Gjirokastrës kanë nisur hetimet.

 

Gjirokastër/Informacion paraprak

 

Rreth orës 18:50, në aksin rural Valare-Gjirokastër, shtetasi E. D., 24 vjeç (punonjës policie në DVKM Gjirokastër), banues në fshatin Valare, duke drejtuar automjetin e tij privat tip “Benz”, ka aksidentuar shtetasin E. I., 12 vjeç, këmbësor, i cili si pasojë ka ndërruar jetë.

 

Drejtuesi i automjetit është shoqëruar në ambientet e DVP Gjirokastër.

 

Menjëherë është ngritur grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Gjirokastër dhe me Oficerë të Policisë Gjyqësore të AMP-së, për hetimin e rrethanave të aksidentit me pasojë vdekjen e femijës.

Lexo me shume