Aksion perfekt nga Vinicius, Reali i falet Modric në 45 minutat e para ndaj Sevillas (VIDEO)

Real Madrid e ka mbyllur në avantazh 1-0 ndaj Sevillas pjesën e parë. Në minutën e 5-të, Vinicius Junior rrëmben një top në krahun e majtë dhe më pas shërben një asist perfekt për Modric.

Mesfushori kroat e ka mëse të thjeshtë shtyrjen e topit në rrjetë pasi ishte me portën e boshatisur.

Lexo me shume