Aktivitete mafioze ndër vite: 19 të arrestuar, mes tyre edhe presidenti i klubit italian

19 persona janë arrestuar në dritën e parë të agimit nga policia me kërkesë të Prokurorisë Publike dhe Drejtorisë Antimafia të Barit.

Ndër të arrestuari, i cili është lënë në arrest shtëpie, është edhe sipërmarrësi i Barit, Nicola Canonico, presidenti aktual i Foggia Calcio dhe ish-këshilltari rajonal.

Lajm është bërë i ditur nga “Gazzetta del Mezzogiorno”./ h.ll/abcnews.al

Lexo me shume