Aktorja e njohur: S’do të bëj kurrë ndërhyrje estetike, nuk dua ta luftoj natyrën

Drew Barrymore shprehet se nuk do të bëjë kurrë një operacion estetik. Aktorja 47-vjeçare ka punuar në Hollywood për dekada, por i ka rezistuar tundimit për ndërhyrje estetike pasi ka dëshirë të plaket natyrshëm. Këto komente aktorja e famshme i bëri në “The Drew Barrymore Show”.

Ylli i “Scream” tha: “Unë kurrë nuk jam ngatërruar me fytyrën time.” Barrymore shtoi se do që të plaket normalisht dhe ta lërë bukurinë natyrale të shkëlqejë në vitet e saj të mëvonshme. “Unë nuk dua të luftoj natyrën.“, shtoi ajo duke thënë se si gratë duhet të përqafojnë efektet e kohës në pamjen e tyre.

Deklaratë e guximshme: Drew Barrymore nuk do të bëjë kurrë një operacion estetik në fytyrën e saj sepse nuk dëshiron të 'luftojë natyrën'

Teksa tha se është rritur në një mjedis ku të gjithë duan të duken më të rinj, ajo shtoi: “Unë mendoj se burrat duhet t’i bëjnë gratë të kuptojnë se plakja është e sigurt dhe e mrekullueshme.”

Marrja e masave paraprake: Në shkurt të vitit të kaluar, ylli i Charlie's Angels zbuloi një tjetër faktor motivues në shmangien e saj të punës kozmetike është se ajo ka frikë se mund të bëhet e varur dhe të përfundojë duke i prishur pamjen e saj.

 

/abcnews.al

Lexo me shume