Ancelotti kritikon arbitrin: “Nuk ishte në nivelin e Real e City, keqardhje vetëm që nuk e bëmë 3-1”_6639fada093f5.jpeg

Ancelotti kritikon arbitrin: “Nuk ishte në nivelin e Real e City, keqardhje vetëm që nuk e bëmë 3-1”

Kundër Manchester City u arrit një barazim ikonik 3-3 në ndeshjen e parë çerekfinale të Champions League, por nëse Real Madrid dëshiron të kalojë raundin, është thirrur në çështje ta bëjë në shtëpinë e kampionëve të Europës. “Kjo ishte një reklamë për futbollin, por nuk mund të kishte qenë ndryshe për të gjithë cilësinë që ishte në fushë këtë mbrëmje – komentoi Ancelotti në fund të ndeshjes -. Ishte një ndeshje intensive dhe për aq kohë sa ne mundëm ta mbanim ritmin lart e kontrolluam mirë. Pastaj kur ulëm pak tonin, ata u afruan dhe gjetën dy gola në kryqëzimin e shtyllave. Mund të kishim bërë 3-1 në dy raste dhe kjo ishte e vetmja keqardhje, por luajtëm në nivel me City dhe ne mbetemi me besim për kthimin”.
Lexo më tej: Sëmundja e papritur e De Bruyne dhe ambicja e Pep Guardiola: “Duam të fitojmë ndaj mbretit të Champions”
Arbitri la të luhej shumë, madje edhe tepër herë pas here për italianin Ancelotti: “Nuk ishte në nivelin e dy skuadrave – vazhdoi trajneri i Real për Mediaset -. Por ndoshta i mungonte pak përvoja. Ne me tifozët tanë, kemi gjithmonë diçka më shumë për të dhënë. Tani duhet të jemi të mirë për ta bërë edhe pa kontributin e stadiumit tonë dhe tifozëve tanë”.

Burimi