Angel Di Maria tashmë ka zgjedhur klubin e tij të ardhshëm

Argjentinasi dëshiron të kthehet në shtëpi. Di Maria, i cili ka pasur një sërë lëndimesh që kur mbërriti në Torino. Së fundi, argjentinasi ka pasur një dëmtim të përkuljes së këmbës që nga 12 tetori.

Ai nuk duhet të kthehet para pushimit dhe duhet të humbasë 5 ndeshje në total. Gjë që i zemëron tifozët. Nga ana e tij, Juventus po bën gjithashtu pyetje, duke e ditur se anësori ka nënshkruar vetëm për një sezon me një vit shtesë opsional. Por ta shohësh atë të qëndrojë edhe një vit duket “e vështirë” njoftoi këtë të mërkurë Corriere dello Sport.

Dhe deklaratat e fundit nga Di Maria nuk do ta qetësojnë Juven. I pyetur nga faqja e internetit CONMEBOL, ai tha: “Do të doja të kthehesha në Rosario. E di që është e vështirë. Por siç them gjithmonë, ëndrra e të gjithë atyre që luajnë në Argjentinë është të vijnë dhe të luajnë në Evropë. E imja është të kthehem atje një ditë për të veshur fanellën e Rosario Central. Lojtari, i cili tregoi se nuk ka asnjë “shpërqëndrim” në Evropë shtoi: “Është realiteti, e kam thënë gjithmonë. Nëse kam mundësi, do të doja të kthehesha në Rosario”. /G.D abcnews.al/

Lexo me shume