Anne Hathaway flet për urrejtjen që mori pasi fitoi çmimin Oscar

Aktorja Anne Hathaway ka folur për urrejtjen që ka marrë pasi fitoi çmimin Oscar për aktoren më të mirë. Ylli i famshëm foli në eventin ‘Women in Hollywood’ në Los Angeles për urrejtjen në internet dhe në media më parë, por veçanërisht pas fitimit të çmimit prestigjioz për filmin “Les Misérables”.

“Nuk doja të kisha asnjë lidhje me këtë vend. Nuk do të jetoja me frikë dhe as nuk do ta flisja atë gjuhë për ndonjë arsye. Për këdo. Edhe për veten time”, tha ajo. Veçanërisht, Hathaëay fitoi çmime të shumta për performancën e saj atë vit. Së bashku me suksesin e saj, megjithatë, erdhën kritika të ashpra.

“Ka një ndryshim midis të qenit dhe aktrimit,” shtoi ylli. “Mund ta gjykoni sjelljen, ta falni apo jo. Por ju nuk keni të drejtë të gjykoni dikë se ekziston. Dhe nëse e bën, nuk je aty ku duhet të jesh”. Ajo theksoi se urrejtja është një sjellje e mësuar që mund të ndryshohet. /abcnews.al

Lexo me shume