Anulohen dhjetëra fluturime nga dhe drejt Italisë

Një numër i madh fluturimesh në drejtim të Italisë janë anuluar sot për shkak të grevës së personelit të trafikut ajror të Italisë. TIA njofton se gjatë ditës së sotme do të anulohen fluturimet nga Tirana për në Bari, Bolonja, Ankona, Bergamo, Verona, Milano Malpensa, Genova, Rimini, Romë si edhe fluturimet nga këto qytete për në Tiranë.

“Ju lutemi pasagjerëve qè kanè fluturim sot drejt destinacioneve tè mèsipèrme tè komunikojnè paraprakisht me kompanitè ajrore respective për të verifikuar statusin e fluturimit tè tyre para se tè nisen pèr nè aeroport”, njofton TIA. /abcnews.al

Lexo me shume