Armë dhe drogë, 2 të arrestuar në Tiranë

Dy aksione të ndryshme të Policisë së Tiranës kanë vënë në pranga dy persona në kryeqytet, njëri për armëmbajtje pa leje dhe tjetri për posedim të lëndëve narkotike.

Në aksionin e koduar “Zastava”, u arrestua 31-vjeçari Ervis Xheli. Ai u lokalizua në zonën e ish-Parkut dhe gjatë kontrollit fizik iu gjetë një pistoletë dhe municion luftarak.

Pas verifikimeve të kryera, ka rezultuar se 31-vjeçari ishte i shpallur në kërkim, pasi ka përvetësuar shumën prej 5000 euro nga një shtetas, me pretendimin se do t’i blinte një automjet.

Ndërsa në aksionin e dytë të koduar “Dealer 3”, në rrugën “Zef Jubani” u arrestua në flagrancë 24-vjeçari Denis Aliu. Atij iu gjet një sasi droge e ndarë në doza gati për shitje.

Pas verifikimeve të kryera, ka rezultuar se 24-vjeçari shpërndante kanabis në rrugën “Zef Jubani”.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.  /tvklan.al

Lexo me shume