Arrestohet reperi i njohur italian, menaxheri shqiptar e strehonte në shtëpi

Niko Pandetta, nipi i bosit të Catanias, Turi Cappello, u arrestua nga policia e Milanos dhe tani do duhet të vuajë një dënim 4-vjeçar për trafik droge dhe evasion.

Këngëtari, pas publikimit të lajmit në media kishte mundur të fshihej, por u gjurmua në zonë.

Në momentin e arrestimit Pandetta kishte me vete 12 mijë euro.

Në ditët që humbi gjurmët, reperi flinte në një dhomë të marrë me qira nga menaxheri i tij, një 33-vjeçar me origjinë shqiptare, i cili ndodhej me të mëngjesin e sotëm, në momentin e arrestimit.

Gjithashtu me reperin kishte dhe një 38-vjeçar. Të dy po hetohen nga policia, shkruan Tg Com. 

Ditët e fundit, Gjykata e Lartë kishte rrëzuar ankesën e avokatëve të reperit, duke e bërë të formës së prerë dënimin me katër vite për trafik droge.

Këngëtari me origjinë siciliane, i lindur në vitin 1991, me banim në Milano, ishte bërë kryefjala për dy ngjarje të pakëndshme të ndodhura në vitin 2019./Abcnews.al/

Lexo me shume