Arsenal mendon për përforcimet, dëshiron të bëjë blerje te Villarreal dhe Shakhtar Donetsk

Arsenal është duke kaluar një periudhë shumë të mirë, ndërsa kryeson Premier Leaguen në këtë fazë të elitës së futbollit anglez.

Megjithatë, përtej kësaj ecurie te “The Gunners” po mendoj për përforcime të mëtejshme.

Mediet britanike raportojnë se Arsenal po planifikon dy afrime, të cilat dëshiron t’i kryejë në janar.

Në radarët e “The Gunners” kanë rënë Yeremy Pino i Villarreal dhe Mykhaylo Mudryk i Shakhtar Donetsk.

Lexo me shume