Author: abcnews.al

Tre faktorë që vonojnë lindjen
Lindja ndahet në tre faza. Gjatë fazës së parë, mitra tkurret për të zgjeruar plotësisht qafën e mitrës.Faza e dytë përfshin nxjerrjen e fetusit përmes traktit gjenital...
Iniesta emëroi idhullin e tij në fillim të karrierës së tij profesionale
Futbollisti legjendar spanjoll Andres Iniesta emëroi idhullin e tij në fillim të karrierës së tij profesionale. “Në rininë time, Pablo Aimar ishte idhulli im, ishte gjithmonë...
Reagimi DASH për targat, Grenell: Rusët duhet të jenë shumë të kënaqur me Kurtin tani
Ish-i dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka reaguar pas deklaratës së Departamentit amerikan të Shtetit, duke u shprehur...
Disa muaj nga mbyllja e programit, rikthehet Ellen DeGeneres
Me një mini-serial të ri me tetë episode, në stilin e një dokumentari, rikthehet Ellen DeGeneres, këtë herë përmes kanalit të saj në YouTube. Seriali, i cili do të titullohet...
Interi paguan huazimin për Lukakun
Interi ka paguar më shumë se shtatë milionë euro për huazimin e sulmuesit të Chelsea, Romelu Lukaku. Sipas Fabrizio Romano, skuadrat tashmë kanë diskutuar një marrëveshje...
E zbuloi një kuratore, piktura e njohur ka qenë kokëposhtë për 75 vite në galeri të ndryshme
Një vepër e piktorit holandez Piet Mondrian është shfaqur në mënyrë të gabuar për dekada të tëra, por do të mbetet e tillë sepse ka të ngjarë të dëmtohet nëse ripozicionohet. Vepra...
Sherr për radhën në mensë, biznesmeni qëllohet 15 herë me thikë
GREQI – Biznesmeni Yannis Markou u godit me thikë të paktën 15 herë në orët e para të së premtes, 28 tetor në Varybompi dhe po lufton në spital për të qëndruar gjallë. Skena...
Punëtorët e ndërtimit rikthejnë foton ikonike të vitit 1932
Disa punëtorë ndërtimi kanë rrezikuar jetët e tyre duke e përsëritur një veprim të vitit 1932, i cili u kthye në një fotografi ikonike. Ata vendosën që të ulen mbi një...
4 kombinime xhinsi që duhet të memorizojmë para se të vijë nëntori
Pamja xhins dominon edhe për një vit në rrugët e kryeqyteteve të modës dhe jemi shumë të kënaqur me këtë lajm sepse është një trend që mund ta përvetësojmë lehtësisht...
11 fëmijë me 8 baballarë të ndryshëm, e reja u përgjigjet kritikëve
Një grua që ka lindur 11 fëmijë nga 8 burra të ndryshëm i është përgjigjur kritikuesëve që e akuzuan se kishte bërë kaq shumë fëmijë në mënyrë që të mund të merrte...