Author: abcnews.al

Merr pjesë në primare, Hajdarmataj: Investimet me kohën e Berishës të pakrahasueshme, Rama e urren Tropojën
Ish-deputetja e Partisë Demokratike Mimoza Hajdarmataj është e para në këtë parti që ka njoftuar disa ditë më parë vendimin për të garuar në primare. Siç bëri vetë të...
Prokurori kërkoi arrestimin e Agnellit dhe të ngrihen të gjitha pasuritë e Juventusit për mashtrim financiar
Rënia nga Champions League dhe deficiti rekord buxhetor nuk janë problemet e vetme për Juventusin. Një hetim mbi fitimet kapitale që filloi dy vjet më parë ka përfunduar së...
Aksident në aksin Korçë-Pogradec, makina përplas 65-vjeçarin me biçikletë
Një aksident është shënuar mbrëmjen e sotme në aksin rrugor Korçë-Pogradec, në afërsi të fshatit Bulgarec. Policia bën me dije se ngjarja ka ndodhur rreth orës 22:00. Shtetasi...
17 shenja që tregojnë se një mashkull nuk është i mirë në shtrat
Kur shkon mirë, seksi mund të jetë një nga gjërat më të bukura në botë. Por kur nuk ndodh, mund të bëhet një nga gjërat më irrituese. Për fat të mirë, ka disa mënyra...
“Ku është Nancy?” Sulmi në shtëpinë e politikanes, Kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve “shënjestra” e autorit
Personi i cili plagosi bashkëshortin e kryetares së Dhomës së Përfaqësuesve të SHBA, Nancy Pelosi, ishte në kërkim të politikanes demokrate, thonë raportet. Paul Pelosi,...
4 kombinime xhinsi që duhet të kemi parasysh para se të vijë nëntori
Pamja xhins dominon edhe për një vit në rrugët e kryeqyteteve të modës dhe jemi shumë të kënaqur me këtë lajm sepse është një trend që mund ta përvetësojmë lehtësisht...
Apeli e dënoi me 3 vite burg, Fran Frrokaj vetëdorëzohet në policinë e Lezhës
Ish-kryebashkiaku i Lezhës, Fran Frrokaj, i dënuar me 3 vite burg nga Apeli është vetëdorëzuar në policinë e Lezhës. Më herët u raportua se Frokaj, së bashku me të dënuarit...
Vrau shoqen për t’i vjedhur pronën, gruaja dënohet me burgim të përjetshëm
Një grua australiane u dënua sot me burgim të përjetshëm për vrasjen brutale të shoqes së saj, një ngjarje jashtëzakonisht e rrallë për drejtësinë britanike. Gemma Mitchell,...
SHBA e “zhgënjyer” me mosshtyrjen e afatit për targat RKS
Shtetet e Bashkuara të Amerikës thanë se së bashku me faktorin ndërkombëtar kërkojnë nga Qeveria e Kosovës që të shtyjë afatin për riregjistrimin e makinave që kanë targa...
Barcelona mbërrin në Valencia, Gattuso: Le të përpiqemi t’i bëjmë krenarë 45 mijë tifozë
Gennaro Gattuso, trajneri i Valencias, foli në një konferencë për shtyp në prag të ndeshjes së ligës me Barcelonën: “Unë do të doja që skuadra ime të mbajë stilin...